Девʼять місяців тому в офісі продуктової IT-компанії MacPaw та в будинку засновника компанії Олександра Косована пройшли обшуки. Правоохоронці тоді підозрювали Косована в незаконному захопленні земельних ділянок на березі Дніпра, у селі Циблі Київської області, де розташована база відпочинку компанії MacPaw Village — справа пройшла кілька судів, пише ain.ua.
Зрештою, у жовтні 2023 року, Верховний Суд вирішив залишити без задоволення касаційну скаргу заступника керівника Київської обласної прокуратури та закрив касаційне провадження у справі.
Що за справа?
Зранку 15 лютого в мережі зʼявився допис засновника компанії MacPaw Олександра Косована. До його приватного помешкання та в офіс компанії прийшли з обшуками. Офіс генерального прокурора підтвердив факт обшуків лише близько 17-ї вечора.
Обшуки були пов’язані із земельною ділянкою біля річки Дніпро в селі Циблі Переяславського району Київської області, де Косован побудував базу відпочинку MacPaw Village. За версією керівника IT-компанії, інтерес до цієї землі обумовлений тим, що чиновники та прокурори хотіли відібрати права на користування облаштованою ділянкою.
Справа набула гучного розголосу тому, що MacPaw є компанією-резидентом «Дія City», учасникам якого під час запуску спеціального режиму обіцяли захист від так званих «маски-шоу».
Одразу після обшуків, AIN.UA поспілкувався з Олександром Косованом, щоб той розповів всю передісторію справи. Почитати повний матеріал можна тут:
- Врешті справа дійшла до суду, після якого MacPaw і прокурор по черзі оскаржували рішення судів першої та апеляційної інстанцій.
- Протривала ця історія майже десять місяців, аж до моменту, поки Верховний суд не вирішив відхилити касаційну скаргу, поставивши крапку в цій історії.
Оновлення 9 листопада:
Після публікації новини про рішення Верховного Суду в різних медіа Косован розмістив на своїй Facebook-сторінці допис, в якому назвав це «Пірровою перемогою», адже, за його словами, суд фактично узаконив винесеним рішенням тезу, яку просуває прокуратура, про те, що земельна ділянка є спірною територією.
«Цією справою прокуратура намагалася позбавити ТОВ „Макпау Проперті Менеджмент“ права власності на одну із земельних ділянок, де ми є добросовісним власником. Позов прокуратури за цією справою був поданий зі свідомо безпідставними позовними вимогами, але містив спеціальну „закладку“, яку суд прийняв без наданих доказів, і таким чином, фактично узаконив її. Головний аргумент прокуратури у цій справі — що це спірна ділянка, яка нібито належить до земель лісогосподарського призначення та перебуває в постійному користуванні Державного підприємства „Переяслав-Хмельницький Агролісгосп“. Проте прокуратура не підтвердила це жодним документом. Саме цей аргумент ми намагалися оскаржити й подавали апеляцію та касацію на нібито виграшне для нас рішення суду. На жаль, Верховний Суд залишив наші аргументи поза увагою.
За даними Opendatabot, ДП „Переяслав-Хмельницький Агролісгосп“ — організація з чотирма співробітниками та нульовою активністю, яка неодноразово передавалася з рук у руки. Припускаю, що організація існує, щоб створювати проблеми для власників земельних ділянок, ніяких інших функцій вона не виконує.
Для нас, на жаль, це „Піррова перемога“. Уся справа, по якій було винесено рішення ВС — це інструмент прокуратури для тиску на власників земель. Фактично Верховний Суд своїм рішенням поставив крапку в цій справі. Проте ми очікуємо, що прокуратура і надалі буде подавати позови щодо власності ТОВ „Макпау Проперті Менеджмент“ з посиланням на це прийняте рішення.
Ми будемо продовжувати відстоювати свою позицію, яка ґрунтується на Законі. Про будь-які зрушення або нові позови я буду розповідати публічно», — написав Косован.