Ексзаступник міністра оборони Дейнега звинуватив Мінцифри в корупції у справі Держспецзв'язку ФОТО

Колишній заступник міністра оборони України та засновник фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега заявив, що підозрювані в корупції чиновники Держспецзв’язку Юрій Щиголь і Віталій Жора мали тісний зв’язок із Міністерством цифрової трансформації.

Про це він написав у блозі для «Української правди».

Так, за його словами, після того, як Щиголю й Жорі повідомили про підозру, антикорупціонери не згадували про тісний зв’язок цих чиновників з Мінцифри.

«Ну знаєте, як наші північні сусіди не можуть вимовити “паляниця”, так деякі з колег по громадському сектору не здатні вимовити “корупція” і “Мінцифра” в одному реченні», — стверджує Дейнега. 

Він додав, що Держспецзв’язку й Мінцифри були глибоко інтегрованими, на що вказують «купа спільних фоток і нескінченна кількість спільних нарад з керівництвом Мінцифри, практично весь бюджет на дрони, статус монополіста в питаннях міжнародної кібердопомоги» і багато інших ознак.

Раніше він висловлював думку, що «Держспецзв’язку — це права рука і гаманець Мінцифри, а її очільник — це просто виконавець, якого не обовʼязково запамʼятовувати».

Ексзаступник міністра оборони стверджує у своїй колонці, що вона стала наслідком 7 місяців «непублічної боротьби з Держспецзв’язком і їхніми партнерами з Мінцифри за право цифровізувати ЗСУ». І анонсує «цикл текстів на доволі неприємні теми».

Крім того, він закликає передати питання дронів від Держспецзв’язку в Мінстратегпром та Міноборони, а також провести «глибокий, публічний і прискіпливий» аудит закупівель щодо «Армії дронів».

Більше про справу чиновників Держспецзв’язку

Ексглаву Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Щиголя, його заступника та інших службовців підозрюють у заволодінні державними коштами на понад 62 млн гривень.

Дії шістьох підозрюваних кваліфікували за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191Кримінального кодексу України.

Колишнього голову Держспецзв’язку Щиголя майже на два місяці відправили в СІЗО. За даними «Центру протидії корупції», його хотіли взяти на поруки двоє депутатів від «Слуги Народу» — Олександр Федієнко та Михайло Крячко, які були присутні на засіданні.

Невдовзі він вийшов з-під варти після внесення застави у 25 мільйонів гривень.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.