Суд заарештував фігурантів справи про закупівлю продуктів для військових ФОТО

Печерський районний суд Києва 3 лютого заарештував п’ятьох осіб, яких Державне бюро розслідувань підозрює у нібито корупційних закупівлях продуктів для Міноборони. Їм призначили заставу у розмірі 4,6 млн грн, повідомила “Українська правда” із зали суду.
У справі фігурують троє військовослужбовців і двоє підприємців. Це:

  • заступник начальника однієї з військових частин, який відповідає за логістику, підполковник Дмитро Ткач. ДБР вважає його організатором;
  • начальник їдальні Юрій Дивак;
  • бойова медикиня Людмила Гніденко, яка, за версією слідства, вела “чорну бухгалтерію” приватного постачальника продуктів;
  • співробітники компанії-постачальника Ярослав Марунич і Микола Демиденко (останній – колишній військовий).

Слідство встановило, що із 18 серпня 2022 року компанія “Ок Ленд Фуд” підписувала з військовою частиною договори на постачання продуктів. Водночас продуктів, за які виплачували кошти, нібито не постачали, а вигоду фігуранти ділили між собою.

Заяву про злочин ще у вересні 2022 року написав командир частини. Фігурантів затримали 2 лютого 2023 року. Збитки за цей час, за підрахунками правоохоронців, сягнули 4,6 млн грн.

Прокурор зазначив, що частина доказів є таємницею, і тому їх не можна озвучувати у відкритому суді.

Один із підозрюваних, Марунич, розповів, що серед компаній, у яких він працював, була “Актив компані”. Ця фірма раніше фігурувала у повідомленнях ЗМІ про скандал із закупівлею продуктів за завищеними цінами.

2 лютого ДБР стверджувало, що затримані мали стосунок, зокрема, до скандальних закупівель “яєць по 17 грн”. Однак, як пише “Українська правда”, у фабулі, яку оголосили у суді, не йшлося ні про цей епізод, ні взагалі про постачання за завищеними цінами.

У коментарі “Українській правді” прокурор запевнив, що слідство вивчає низку закупівель, зокрема й ту, що набула розголосу у ЗМІ. Пояснити розбіжності між офіційною фабулою та пресрелізом прокурор не зміг.

Радник міністра оборони Олексій Копитько у своєму Facebook прокоментував рішення суду.

“Учора ДБР узяло участь у конкурсі веселих заголовків про “яйця по 17″. Викрило, заарештувало і так далі. Сьогодні виявилося, що йдеться про зовсім інші епізоди, і не на рівні контрактів Міноборони, а на рівні схематозу однієї з військових частин. А швондери із цього цілу теорію змови розкрутили. Хоча відразу було зрозуміло, що фабула інша. Погано, не треба так”, – написав він.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.