«Карпатнафтохім»: створення в Калуші підконтрольного росії підприємства позбавило Україну унікального виробництва й ослабило її національну безпеку ФОТО

Братський райсуд Миколаївської області арештував та передав в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА) калуський завод “Карпатнафтохім”, пише Liga.net з посиланням на судові матеріали.

Ці рішення ухвалені в рамках кримінального провадження за фактами умисного ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу) та відмивання грошей (ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу), яке розслідує один із районних відділів поліції в Миколаївській області.

У рішенні суду наводиться перелік із 35 об`єктів нерухомого майна, яким володіє ТОВ “Карпатнафтохім”. Це адміністративні, виробничі будівлі й споруди, цехи, бази, вісім земельних ділянок. Переважна більшість нерухомого майна — в Калуші, де розташований “Карпатнафтохім”.

7 жовтня слідчий суддя Братського райсуду наклала на нього арешт, а 21 жовтня заарештоване майно передали АРМА. Також агентство отримало в управління корпоративні права на Карпатнафтохім, які належать нідерландській Karpaty Chemical.

З судових рішень також стало відомо, що 10 вересня генеральний директор “Карпатнафтохім” отримав підозру в умисному ухиленні від сплати 2,2 млрд грн податків.

“Карпатнафтохім” створений у 2004 році на базі потужностей калуського підприємства “Оріана”. Завод спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропилену. Власником Карпатнафтохіму раніше був російський Лукойл, зараз – нідерландська Karpaty Chemical, бенефіціари якої Ільхам Мамедов та Ігор Щуцький купили завод у “Лукойла” після того, як він потрапив під санкції.

Після початку російського вторгнення “Карпатнафтохім” зупинив роботу.

У серпні 2022 року в рамках цієї самої кримінальної справи “Карпатнафтохім” було заарештовано Шевченківським райсудом Києва, але через кілька тижнів арешт скасували.

Після цього, судячи з судових ухвал, провадження передали від Бюро економічної безпеки Національній поліції.

Щоб остаточно всіх заплутати у складних відносинах бенефіціарів, менеджмент «Карпатнафтохіму» подав до Господарського суду Івано-Франківської області позов до російської федерації на $200 млн. У цю суму вони оцінюють недоотриманий прибуток через російську військову агресію, що призвела до порушення логістичних ланцюгів.

Дуже цікавий позов. Особливо якщо врахувати, що кожен суддя в Івано-Франківську знає, що «Карпатнафтохім» отримував майже всю сировину з Росії та Білорусі, а серед його бенефіціарів екс-директор «Лукойл-Україна» Ільхам Мамедов. (https://t.me/vse_hody_zapisany/3522) До того ж там усе в курсі справи ГБР про виведення 5 млрд грн із коштів підприємства на рахунки російських співвласників.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.