У Саудівській Аравії розпочався саміт щодо України без участі рф

КИЇВ. 5 серпня. УНН. У Саудівській Аравії високопосадовці з близько 40 країн світу, включаючи США, Китай та Індію, зібрались, аби обговорити набір спільних принципів для припинення війни в Україні. Про це повідомляє УНН з посиланням на Aljazeera.

Деталі

У Саудівській Аравії розпочався саміт у Джидді, на якому високопосадовці з близько 40 країн, крім росії – планують виробити ключові принципи щодо припинення російського вторгнення в Україну.

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що ця ініціатива призведе до “мирного саміту” світових лідерів цієї осені, щоб схвалити принципи, які, на його думку, повинні базуватися на запропонованій Києвом формулі врегулювання з 10 пунктів.

Українська формула включає повагу до територіальної цілісності України та виведення російських військ з окупованих територій.

Форум не включає росію, яка відкинула українську мирну формулу. У кремлі заявили, що будуть “стежити” за ходом зустрічі. Прессекретар путіна дмитро пєсков заявив раніше цього тижня, що росія “повинна розуміти, які цілі ставляться і що буде обговорюватися”.

Як повідомляє видання, ця зустріч важлива для України, оскільки дає можливість налагодити контакти з країнами, які зберігали нейтралітет, зокрема з Індією та Бразилією. Особливо важливою була присутність Китаю. «На що Україна дійсно сподівається, так це на те, що Китай підтримає мирний план Зеленського», – пише видання.

Додамо

Китай, який заявляє, що є нейтральною стороною в конфлікті, але критикується заходомза відмову засудити вторгнення в Україну, оголосив у п’ятницю, що візьме участь у переговорах у Джидді, направивши спеціального посланника з питань Євразії Лі Хуей.

Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, який тісно співпрацює з росією в питаннях нафтової політики, підкреслює свої зв’язки як з москвою, так і з Києвом і позиціонує себе як можливого посередника у війні. Як пише видання, королівство очікує, що зустріч зміцнить “діалог і співпрацю для забезпечення вирішення кризи політичними і дипломатичними засобами”.

Наслідний принц Мухаммед бін Салман, фактичний правитель королівства, опинився в ізоляції після вбивства Джамаля Хашоггі, саудівського оглядача The Washington Post, у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі у 2018 році. Але енергетична криза, спричинена війною в Україні, підвищила глобальне значення Саудівської Аравії, що сприяло його реабілітації.
Саудівська Аравія підтримала резолюції Ради Безпеки ООН, що засуджують вторгнення росії, а також односторонню анексію нею території на сході України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактичні та стратегічні цілі України на зустрічі у Саудівській Аравії: відповідь політолога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.