США хочуть розширити співпрацю у Тихоокеанському регіоні, аби протистояти Китаю

КИЇВ. 5 серпня. УНН. Сенатори США пропонують більш тісну співпрацю з країнами Тихоокеанського регіону, щоб протидіяти китайському впливу та шпигунству.Про це пише Reuters, передає УНН.

Деталі 

Двопартійна група американських сенаторів запропонувала створити ради національної безпеки в стратегічних тихоокеанських острівних державах, де розташовані ключові військові об’єкти США та яким загрожує шпигунство з боку Китаю.

Малонаселені країни, чиї території охоплюють величезні території Тихого океану, мають відносини зі Сполученими Штатами, які регулюються так званими Договорами про вільну асоціацію (COFA).

Згідно з ними, Вашингтон зберігає відповідальність за оборону цих держав та надає економічну допомогу, отримуючи ексклюзивний доступ до стратегічних ділянок океану.

“Наразі існує обмежена координація між США та країнами COFA для протидії зловмисному впливу Китаю, обмеження купівлі Китаєм землі навколо американських об’єктів на островах або запобігання проникненню Китаю та контролю за діяльністю США в острівних державах”, – сказала сенаторка Джоні Ернст.

Законодавці США зазначають, що окрім боротьби з китайським шпигунством, ради забезпечать кращу координацію в таких сферах, як безпека на морі та протидія незаконному рибальству.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.