ISW: кремль все ще не проявляє бажання повернутись до “зернової угоди”

КИЇВ. 5 серпня. УНН. Влада рф продовжує висловлювати своє небажання повертатися до Чорноморської зернової ініціативи при відсутності значних поступок з боку Заходу. Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни, пише УНН.

Деталі

ISW нагадали, що 4 серпня кремль оприлюднив спільну заяву з офіційною назвою “Африканська мирна ініціатива”. Заяві передувала зустріч 28 липня російського диктатора володимира путіна з африканськими лідерами.

У документі йдеться про те, що африканські лідери закликали до конкретних кроків з усунення перешкод для експорту російського зерна і добрив, а також до вивільнення і доставки до африканських країн 200 тисяч тонн російських добрив, які застрягли в європейських портах.

“Ці заклики свідчать про те, що африканські лідери підтримують умови росії щодо відродження Чорноморської зернової ініціативи”, – наголосили аналітики інституту.

Держсекретар Ентоні Блінкен заявив 4 серпня, що США продовжать робити “все необхідне” для того, щоб росія могла вільно експортувати продовольство на світовий ринок при умові, якщо вона буде готова відродити “зернову угоду” та дозволити Україні безпечно експортувати зерно через Чорне море. У відповідь на заяву Блінкена речник кремля дмитро пєсков заявив, що як тільки Штати виконають умови рф, “угода буде негайно відновлена”.

“Ці заяви не дають чіткого уявлення про те, що росія має намір приєднатися до Чорноморської зернової ініціативи та прагне змусити Захід скасувати обмеження на її власний експорт”, – підсумували в ISW.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ердоган по телефону заявив путіну, що призупинка “зернової угоди” нікому не вигідна, чекає його візиту в Туреччину

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.