Високопоставленого черкаського військового та “рейдера” судитимуть за організацію схеми втечі за кордон ФОТО

Слідчі столичного управління Державного бюро розслідувань обвинувачують трьох черкаських військових у створенні злочинної групи, яка за гроші переправляла за кордон військовозобов’язаних, вносячи їхні дані до системи “Шлях”. Один із них – заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки. 

Посилання на відповідні ухвали опублікував черкаський журналіст та військовослужбовець Олександр Безпрозванний. Справу розслідували майже рік та нещодавно передали до суду. 

Відповідно до тексту ухвал, наприкінці літа минулого року в заступника начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки Черкаської області виник умисел на організацію схеми з переправлення за кордон військовозобов’язаних. Для цього він залучив ще двох рядових військових однієї зі стрілецьких рот місцевої військової частини. Вони за вказівкою працівника ТЦК шукали потенційних “клієнтів”. Власні послуги оцінили у 1,5 тисячі доларів. За таку суму відомості про чоловіків вносили до системи “Шлях”.  

Для цього виготовляли клопотання від одного з місцевих благодійних фондів, яке далі потрапляло на стіл очільника Черкаської обласної військової адміністрації. Тоді за розпорядженням очільника ОВА прізвища військовозобов’язаних потрапляли до системи “Шлях”, після чого вони могли перетинати кордон України як волонтери.

Військових затримали під час отримання чергової оплати від одного з “клієнтів”. Нині вони перебувають у статусі підозрюваних, а справу розглядає Печерський районний суд столиці.

За інформацією “18000”, обвинуваченим у цій справі є відомий у місті військовий Олександр Халамейдик. Відповідно до інформації порталу “Чесно”, саме він обіймає зазначену у судових реєстрах посаду. У 2020 році Халамейдик балотувався до місцевої ради за списком партії “Слуга народу”, втім не набрав достатньої кількості голосів. У 2015 році він також намагався потрапити до місцевої ради за списком партії “Черкащани”, проте також не був обраний через брак голосів.  

Зазначимо, що саме очільник фракції “Черкащани” у Черкаській міській раді Нарек Казарян є засновником та директором благодійного фонду, від імені якого до списку волонтерів потрапляли чоловіки, з яких Халамейдик нібито брав гроші. Водночас нині слідством не встановлено причетність та умисел безпосередньо керівництва цього благодійного фонду, як і посадових осіб Черкаської обласної військової адміністрації. В ухвалах суду зазначають, що ці особи не були обізнані у злочинних намірах обвинувачених.

Ще один обвинувачений – Максим Суденко. Людина з аналогічними паспортними даними була раніше засуджена за “рейдерство” об’єкта нерухомості, власником якого стала родина міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. 

Справа за обвинуваченням Халамейдика та його ймовірних спільників передана до Придніпровського районного суду, де її слухатиме суддя Олександра Гуменюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.