Пенсіонер підтримував агресію рф у соцмережах і потрапив до суду ФОТО

Нещодавно Комсомольський міський суд   Полтавської області розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження за обвинуваченням раніше не судимого громадянина України, уродженця с. Смірнове, Советського району, Північно-Казахстанської області пенсіонера у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2,3 ст. 436-2 КК України (Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років).

Про це йдеться у вироку суду, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень.

Зазначимо, 24 лютого 2022 військовослужбовці збройних сил російської федерації, шляхом збройної arpecii, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію Україну та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об`єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частини території України, чим змінили межі території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Збройна агресія рф продовжується по теперішній час та призводить до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

У зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан.

А, обвинувачений з метою обміну інформацією з невизначеним колом осіб, за допомогою власного персонального комп`ютера, у загальнодоступній та соціально-орієнтованій інтернет-мережі «Однокласники на початку 2000 року створив електронну сторінку (аккаунт).

01 червня 2022,  чоловік,  займаючи антиукраїнську позицію та підтримуючи дії держави-агресора (російської федерації) у проведенні агресивної війни проти України, маючи злочинний умисел, спрямований на поширення матеріалів, здійснив поширення на власній електронній сторінці відповідних матеріалів – «Мэр освобожденного Купянска Харьковской области рассказал, почему решил перейти на сторону россии», у яких міститься заперечення збройної aгpecії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році.

Відповідно до висновку судово-лінгвістичної (семантико-текстуальної) експертизи мовлення, проведеної експертами Полтавського відділення Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. Проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України, у даній публікації наявні висловлювання, у яких міститься заперечення збройної aгpecii російської федерації проти України, а саме: «Мэр освобожденного Купянска Харьковской области рассказал, почему решил перейти на сторону России».

Зміст даних публікацій, був доведений до відома та доступний до вільного перегляду невизначеному колу осіб – користувачів соціально- орієнтованого pecypcy мережі Інтернет «Однокласники», а також шляхом автоматичного сповіщення ycix користувачів вказаної соціальної мережі, котрі додані до розділу «Друзі» вищеназваного аккаунту.

Тобто, обвинувачений, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та бажаючи настання негативних суспільно-небезпечних наслідків, з політичних та ідеологічних мотивів, з метою швидкого розповсюдження інформації та донесення до необмеженого кола осіб інформації антиукраїнської спрямованості, здійснив поширення у загальнодоступній та соціально- орієнтованій інтернет-мережі «Однокласники» матеріалів, у яких міститься заперечення збройної aгpecii Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році.

Таким чином, суд кваліфікує дії обвинуваченого, як поширення матеріалів, у яких міститься заперечення збройної aгpecії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 436-2 КК України.

На цьому чоловік не зупинився, а продовжив протиправну агітаційну діяльність у Інтернеті.

15 лютого 2023 року між прокурором та обвинуваченим за участю захисника укладено угоду про визнання винуватості, у відповідності до вимог ст. 472 КПК України.

Суд затвердив цю угоду.

Обвинуваченого визнали винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2,3 ст. 436-2 КК України та призначити покарання у вигляді:

-за ч. 2 ст. 436-2 КК України – у вигляді 2 років позбавлення волі без конфіскації майна;

-за ч.3 ст. 436-2 КК України – у виді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ч. 1 ст.70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворих покарань більш суворим, остаточно визначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ст.ст.75, 76 КК України вирішили звільнити  чоловіка від цього покарання, якщо він протягом трьох років випробування не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього такі обов`язки:

-повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання,

роботи або навчання;

-періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

— не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;

-виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Вирішили стягнути з  обвинуваченого  на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта в розмірі 7 тис 928 гривень 34 копійок.

Вирок набрав законної сили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.