Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання слідства про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою екс-голові управління внутрішньої безпеки СБУ Андрію Наумову, котрого підозрюють в незаконному заволодінні 3,2 млн гривень. Про це редакції 368.media стало відомо з матеріалів кримінальної справи за ч. 4 ст. 190 КК.
Слідство зазначає, Наумов очолював Державне агентство з управління Чорнобильською зоною відчуження згідно контракту до 16 березня 2023 року. Надалі, 11 червня 2019 року Наумов уклав контракт на п’ять років про проходження військової служби у СБУ. Водночас достовірно знаючи про неможливість застосування у відношенні до себе положень КЗоП щодо збереження робочого місця та заробітної плати на час призову, він склав заяву про увільнення від виконання обов’язків директора ДП «ЦОТІЗ» на час проходження військової служби та подав її на розгляд голові Державного агентства з управління зоною відчуження.
Таким чином, без законних на це підстав, адже він був не призваний, а добровільно, з власної ініціативи, підписав контракт про проходження військової служби, Андрій Наумов у період з червня 2019 року по березень 2021 року отримав 3,29 млн гривень заробітної платні.
У жовтні 2022 року прокуратурою складено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК та оголошено його у міжнародний розшук. Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідства про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Нагадаємо, Наумов, якого президент України Володимир Зеленський назвав зрадником і позбавив звання бригадного генерала, залишив країну 23 лютого, за кілька годин до початку російського вторгнення. У ДБР повідомили, що Андрій Наумов міг збирати й передавати російським спецслужбам дані, що становлять державну таємницю, зокрема, щодо систем безпеки зони відчуження ЧАЕС.
На початку червня Наумова затримали на прикордонному переході між Сербією і Північною Македонією. Поліція виявила у нього незадекларовані кошти: понад 600 тисяч євро та близько 125 тисяч доларів готівкою, а також коштовності. Наумов перебуває у слідчому ізоляторі міста Ниш, проти нього висунули звинувачення у відмиванні грошей.
19 жовтня у сербському місті Ниш відбулося перше судове засідання у справі Наумова. Зараз у високому суді Ниша розглядають дві справи щодо Наумова: про екстрадицію до України та підозру у відмиванні грошей.