Український експосадовець став “сенатором” тимчасово окупованої частини Запорізької області ФОТО

Дмитро Ворона, який був заступником у кількох Міністрів України, в тому числі МВС, став “сенатором” тимчасово захопленої території Запорізької області. 

Нещодавно, 20 грудня, так званий “голова” ВЦА Євген Балицький призначив “сенатора” від області. Ним став давній колаборант Дмитро Ворона. “Запорізький центр розслідувань” розповідає про шлях від держслужби до незаконної посади “сенатора”.

Нещодавно на засіданні “Совета Федерации РФ”(скорочено Совфед) представили 6 сенаторів від тимчасово окупованих регіонів. Зокрема, мова йде й про Дмитра Ворону на Запоріжжі. Йому вручили посвідчення та нагрудний знак в Москві. 

Совфед – це верхня палата російського парламенту, в яку входить по два сенатори від кожного суб’єкта РФ. Сенатор розглядає закони та законопроєкти і бере участь у їх створенні, має право законодавчої ініціативи тощо. Людина на цій посаді має недоторканність.  

42-річний Дмитро Ворона є уродженцем Донецької області і за освітою він юрист. Ворона побудував свою кар’єру у дерслужбах України, однак після початку війни перейшов на бік росіян. 

Ще у 2018-му з’явилася інформація про те, що Ворона працює позаштатним радником “голови” окупованого Криму Сергія Аксьонова. Незважаючи на це, він регулярно з’являвся на території України. І тільки у 2019-му за інформацією наших колег з “Радіо Свобода” чоловік отримав російське громадянство. 

А з 2020-го він очолював Корпорацію розвитку Криму. Структура займається залученням інвесторів у регіон, просуванням півострова на російському та закордоних ринках.

Тобто, вже декілька років чоловік відкрито працював в інтересах Росії в анексованому Криму. На цій посаді Ворона пробув майже до самого призначення так званим “сенатором”. Водночас новий “сенатор” встиг попрацювати радником так званого “голови” Запорізької області Євгена Балицького. 

А тепер трохи про шлях Дмитра Ворони. У 2005 – 2006 він був уповноваженим “Партії регіонів” у загальнодержавному виборчому окрузі. А надалі, заступником Міністра охорони навколишнього середовища України з 2006 по 2008 роки.

До 2010-го обіймав посаду заступника Міністра внутрішніх справ України. А потім Ворону було звільнено та призначено на посаду голови Державної міграційної служби.

У 2011 році  Віктор Янукович призначив Ворону на посаду заступника голови МВС, який керує роботою апарату міністерства. 

Починаючи з 2012-го Ворону було призначено заступником Міністра юстиції. Остання його посада – голови Державної реєстраційної служби України, яку він покинув у березні 2014-го. 

Починаючи з 2012-го Ворону було призначено заступником Міністра юстиції. Остання його посада – голови Державної реєстраційної служби України, яку він покинув у березні 2014-го. 

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.