КИЇВ. 3 серпня. УНН. Перші кілька тижнів довгоочікуваного контрнаступу України були не такими, як очікувалось для українських військ, що були підготовлені та озброєні Сполученими Штатами та їхніми союзниками. Наразі українська армія відійшла від американських методів ведення бойових дій і повернулася до тактики, яку знає найкраще. Про це пише The Ney York times, повідомляє УНН.
Деталі
Українське військове командування змінило тактику, зосередившись на виснаженні російських сил артилерією і ракетами дальнього радіусу. Підготовлені на Заході військові здійснюють переважно дрібномасштабні атаки, щоб прорвати російські лінії, кажуть американські посадовці та незалежні аналітики.
Хоча українські війська відвоювали кілька сіл, вони не досягли значних успіхів, як у Херсоні минулої осені. Рішення України змінити тактику є чітким сигналом про те, що сподівання НАТО на значні успіхи українських формувань, озброєних новим озброєнням, новими тренуваннями, не виправдалися, принаймні наразі. Це ставить питання про якість підготовки, яку українці отримали від Заходу, і про те, чи допомогло озброєння вартістю в десятки мільярдів доларів, перетворити українську армію на бойову силу стандартів НАТО.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони Данії показало навчання українських артилеристів на САУ Caesar
“Сам контрнаступ не провалився; він триватиме ще кілька місяців до осені. Можливо, проблема полягала в припущенні, що за кілька місяців підготовки українські підрозділи зможуть воювати так, як воюють американські війська, очоливши наступ на добре підготовлену російську оборону, замість того, щоб допомогти українцям воювати так, як вони вміють”, – сказав Майкл Кофман, старший науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир.
Представники адміністрації Байдена сподівалися, що дев’ять підготовлених на Заході бригад чисельністю близько 36 000 військовослужбовців продемонструють, що американський спосіб ведення війни перевершує російський підхід. У той час як росіяни мають централізовану командну структуру, американці навчили українців надавати старшим солдатам строкової служби можливість швидко приймати рішення на полі бою і застосовувати тактику загальновійськового бою – синхронізовані атаки піхоти, бронетехніки і артилерії. Західні експерти відстоювали цей підхід як більш ефективний, ніж дорога стратегія виснаження російських військ шляхом виснаження, що загрожує виснаженням запасів боєприпасів в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навчання у Великій Британії пройшли вже 18 тисяч українських військових
Підготовлені на Заході бригади отримали лише чотири-шість тижнів загальновійськової підготовки, і українські підрозділи припустилися кількох помилок на початку контрнаступу на початку червня, які відкинули їх назад, за словами американських чиновників і аналітиків, які нещодавно відвідали лінію фронту і поспілкувалися з українськими солдатами і командирами.
Україна цілком може повернутися до американського способу ведення війни, якщо прорветься крізь російську оборону, вважають деякі військові експерти.
“Україна має значну кількість бойової потужності, яку вона ще не залучила в бою, і вона намагається вибрати момент, щоб залучити цю бойову потужність в бою, коли вона матиме максимальний вплив на поле бою”, – сказав Джейк Салліван, радник президента Байдена з питань національної безпеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бур’яни та кущі сповільнюють бойові дії для обох сторін – британська розвідка