Мінкульт: наративи, що витрачати гроші на культуру під час війни "погано", пішли з російських пабліків

КИЇВ. 20 липня. УНН. Хвиля наративів, що витрачати гроші на культуру під час війни “погано”, зокрема через заміну герба срср на монументі “Батьківщина мати” на тризуб, з’явилася в російських Telegram-каналах і інших ресурсах. Про це розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі національного телемарафону, передає УНН.

Цитата

“Понад 40 повідомлень такого штибу з’явилося, у першу чергу, на російських Telegram-каналах, пабліках, навіть “Живому журналі”. Там дві чи три тези постійно обговорюється. Витрати з державного бюджету – неправда. “Не на часі” – на часі, тому що 85% учасників опитування минулого року в Дії, а це майже 800 тисяч людей сказали, що міняти треба тому, що це символ. І третє – Україна не прогресує порівняно з росією – без коментарів”, – заявив міністр.

Деталі

Ткаченко зазначив, що не варто підхоплювати російські “наживки” і назвав заміну герба срср на “Батьківщині мати” “символічною” та “історичною” справою.

“Це перетворення “Батьківщини мати”, це радянський вислів, на умовну “Україна-мати” і переосмислення музею Другої світової війни. Концепт цього проєкту буде зроблено під час відкриття тризубу. Це адекватна українська відповідь викликам війни. І те, що казали до війни виявилося, як і багато інших  речей, які українці роблять під час війни, зробити можна і буде зроблено”, – підсумував він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядатиме “Батьківщина-мати” після заміни герба срср на тризуб – у Мінкульті показали відео

Згідно з повідомленням Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, російська пропаганда “влаштувала істерику” через заміну герба срср на монументі –  в анонімних пабліках та каналах російських топ-пропагандистів у соцмережах з’явилась ціла серія постів із критикою проєкту “Тризуб Батьківщини”. Фахівці зафіксували ідентичні наративи у постах росіян: акцент на вартості робіт, наративи про “не прогресуючу на фоні росії Україну” та “Україна здатна лише прибирати те, що було зроблено в срср”.

Для розповсюдження була задіяна сітка проросійских пабліків у соцмережах “вконтакте”, “однокласники”, “Живий журнал”. Як зазначають фахівці, станом на вечір 19 липня участь у кампанії взяли близько 40 різних російських Telegram-каналів і стільки ж пабліків у “вконтактє”. Також дописи з подібними меседжами вийшли у каналах пропагандиста соловйова, телеканалу “rt на русском”, анонімними пабліками та “псевдопатріотичними “сміттярками”, які використовуються для проплачених інформаційних атак всередині України.

“Насправді, встановлення тризуба здійснюється не за державні кошти – 28 млн грн дадуть донори та меценати. Також потрібно пам’ятати, що декомунізація – важлива частина боротьби проти російських агресорів. А проєкт “Тризуб Батьківщини” реалізують згідно з законом “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізацію топонімії”, що передбачає вилучення з окремих об’єктів культурної спадщини символів російської імперської та радянської тоталітарної політики”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо

Міністерство культури та інформаційної політики України показало, як роблять тризуб для монумента “Батьківщина-мати” у Києві, проєкт якого реалізується за підтримки великого бізнесу.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.