КИЇВ. 12 серпня. УНН. Міжнародна наукова експедиція на судні METEOR, яка працювала з 16 липня по 5 серпня, зробила важливе відкриття біля південно східного узбережжя Сицилії. Зокрема там було виявлено три великі підводні вулкани, різні гідротермальні явища і уламки корабля, пише OGS, передає УНН.

Деталі

Нові вулкани мають ширину щонайменше 6 кілометрів і піднімаються понад 150 метрів над навколишнім морським дном. Вони приєднуються до ряду інших вулканічних конусів, відкритих Національним інститутом океанографії та експериментальної геофізики у 2019 році в морській зоні.

Цитата

«Це дуже важливе відкриття, оскільки воно продливає свтло на незвідане морське дно. Ми дуже мало знаємо про нього», — сказав учасник експедиції Даріо Сівілею

Доповнення

Вчені зібрали зразки гірських порід для аналізу.

«Ми помітили гідротермальну активність у цьому районі, але ще надто рано говорити, чи активні ці вулкани. Спочатку нам потрібно проаналізувати зразки гірських порід», — додав Сівіл.

Окрім вулканів, команда виявила затонулий корабель, що ледав на гливині 110 метрів. Це судно довжиною 100 метрів і шириною 17 метрів, розташованому приблизно на півдорозі між вулканічним островом Ліноза та Сицилією.

Територія навколо Сицилії протягом століть відома своєю вулканічною активністю – неодноразово траплялося, що острови з’являлися в морі в результаті виверження підводного вулкана.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.