Железняк про декриміналізацію порно: держава не має лізти людям під ковдру і ганятися за вебкамщицями

Ярослав Железняк

КИЇВ. 15 серпня. УНН. Народний депутат Ярослав Железняк анонсував розгляд парламентом законопроєкту, що допоможе декриміналізувати відео сексуального характеру в Україні. УНН розпитав нардепа про деталі цієї ініціативи. 

Про що саме законопроект

«Достатньо простий законопроект. Якщо коротко, суть його зробити так, щоб за наявність фотографії голого чоловіка або жінки, за той контент, який всі можуть побачити в інтернеті у безлімітній кількості, за той контент, який іноді пересилають, у тому числі військові своїм дружинам чи своїм чоловікам, не садили до 7-ми років», – пояснив нардеп.

Железняк наголошує, що в Україні виникла дивна ситуація: ситуація з порнографічним контентом зазнала суттєвих змін, а в нас продовжує діяти радянська норма про покарання.

«У результаті виходить певна шизофренія держави, коли з платформи OnlyFans ми за перше півріччя 2023 року зібрали 34 мільйони гривень. Тобто ми оподатковуємо цю діяльність. У нас є волонтерські рухи, які використовують платформу OnlyFans для збору коштів для армії. Вони зібрали 31,5 мільйона гривень. Одночасно ми хочемо за це садити людей згідно з Кримінальним кодексом. І якщо б це було просто радянським рудиментом, то це було б зрозуміло. На жаль, це є спокусою для наших правоохоронців, які заводять сотні, навіть 1000 кримінальних справ. Люди отримують реальні вироки і потрапляють у в’язницю. За те, що відверто говорять, що точно не є суспільно небезпечним явищем», – пояснює нардеп.

Наразі, як пояснює Железняк, людину можуть покарати за фотографію, яку вона має і яку правоохоронець буде вважати еротичною або порнографічною.

«Більше того, у нас є навіть приклади кримінальних справ, коли художників, які малюють картину із зображенням голої жінки або чоловіка, відкривають кримінальні справи, подібні до справ про створення та поширення порнографії. Така ситуація сама по собі є юридично порнографією. Тому ми переписуємо її, щоб відповідала європейському законодавству», – додав нардеп.

Чи декриміналізують усе порно

Законодавча ініціатива не стосуватиметься так званого Redhead-порно.

«Якщо це так зване Redhead-порно, тобто відеоконтент без згоди особи, і воно розповсюджується – звичайно, немає такого бути, і в усьому світі за це карають. І, звичайно, якщо це порнографія з неповнолітніми, з тваринами, з каліцтвом, тобто там є певний перелік… І він, знову ж таки, синхронізується з європейським законодавством. Звичайно, за це теж має бути відповідальність», – пояснив Железняк.

Він додав, що зміни до законодавства не стосуватимуться проституції та функціонування борделів.

«Але ми прибираємо цю дурість, яка якраз стосується того, що люди люблять робити, і роблять це за власної згоди, дуже часто навіть не за гроші, а просто, бо вирішили поділитися такою фотографією із близькою людиною. І точно держава не має лізти їм під ковдру і садити їх, тим більше за це», – наголосив Железняк.

Він також розповів про дискусію на профільному правоохоронному комітеті ВР, де були присутні представники правоохоронних органів.

«Представники поліції намагалися пояснити, що вони ж так активно борються. Я відкрив свій iPad, забив слово порнографія і показав їм там перелік зі 150 тисяч лінків, де можна подивитись порнографію тут і зараз. У мене питання: от у нас ми платимо там поліції гроші, аби зараз під час війни вони ганялися за вебкамщицями? Або з людьми, які просто пересилають голі фото в той час, коли у нас найбільший рівень нелегальної торгівлі алкоголем, або по всій країні працюють нелегальні зали казино? Нам немає на що витратити гроші?» – запитує нардеп.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.