Єрмак у Джидді зустрівся з делегаціями із 30 країн

КИЇВ. 6 серпня. УНН. У межах зустрічі щодо реалізації Української формули миру, що відбулася 5–6 серпня в Джидді (Королівство Саудівська Аравія) на рівні радників із національної безпеки та зовнішньої політики, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустрічі з очільниками понад 30 делегацій. Про це повідомили в ОП, передає УНН.

Деталі

Зокрема 5 серпня відбулися двосторонні зустрічі з главами делегацій США, Саудівської Аравії, Фінляндії, Японії, Катару, Франції, ФРН, Іспанії, Норвегії, Туреччини, Польщі та Словаччини.

Під час зустрічі з радником з питань національної безпеки Президента США Джейком Салліваном було обговорено першочергові оборонні потреби України, зокрема щодо посилення української ППО для захисту портової інфраструктури Півдня України.

На зустрічі з генеральним секретарем і керівником апарату Офісу Президента Фінляндії Хіскі Хауккалою було обговорено безпекові питання та актуальні потреби українських захисників, а також залучення Фінляндії до гуманітарного розмінування.
Під час зустрічі з радником із національної безпеки Королівства Саудівська Аравія Мусаїдом бін Мухаммадом Аль Айбаном Андрій Єрмак зазначив, що Саудівська Аравія могла б зробити дієвий внесок у питання звільнення українських полонених, повернення депортованих дітей і забезпечення продовольчої безпеки, зокрема продовження дії зернової угоди.

На зустрічі з дипломатичним радником голови уряду Іспанії Еммою Апарісі йшлося про питання подальшої безпекової підтримки України з боку цієї держави, а також взаємодію з іспанським головуванням у ЄС.

Під час зустрічі із заступником міністра закордонних справ Японії Сігео Ямадою Андрій Єрмак висловив сподівання на започаткування невдовзі переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії для України – у розвиток ухваленої у Вільнюсі Спільної декларації «Групи семи».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖМирні переговори у Саудівській Аравії: перспективи для України та наслідки для росії

На зустрічі з генеральним директором міжнародного департаменту Офісу Прем’єр-міністра Норвегії К’єрсті Андерсен сторони обговорили подальші кроки з реалізації Української формули миру.

Під час переговорів із дипломатичним радником Президента Франції Еммануелем Бонном ключову увагу було приділено безпековій підтримці України з боку Парижа, зокрема посиленню ППО для захисту портової інфраструктури на Півдні країни.

Під час зустрічі з головним радником з питань зовнішньої політики та безпеки Президента Туреччини Акіфом Киличем ключову увагу було приділено спільним крокам із забезпечення функціонування Чорноморської зернової ініціативи.

Під час зустрічі з державним секретарем Канцелярії Президента Республіки Польща, керівником Бюро міжнародної політики Марціном Пшидачем очільник Офісу Глави Української держави висловив подяку польським партнерам за всебічну допомогу та солідарність з Україною у протистоянні збройній агресії РФ.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.