Україна просить США продовжити ленд-ліз на весь 2024 рік - посол

Оксана Маркарова

КИЇВ. 14 серпня. УНН. Допомогу від США Україна отримує за трьома основними програмами, однак важливо, аби Конгрес США продовжив закон про ленд-ліз на весь 2024 рік як четвертого інструменту можливої допомоги. Про це в інтерв’ю Суспільному сказала посол України у США Оксана Маркарова, пише УНН.

Маркарова вказала, що за майже 17 місяців Конгрес США декілька разів ухвалював зміни до бюджету і виділив Україні допомоги, зокрема за трьома основними військовими програмами.

Цитата

“Президент Байден подав нові зміни до бюджету, додаткове фінансування для України. Ми дуже сподіваємось, що нам вдасться переконати Конгрес, і Конгрес нас підтримає і ухвалить їх, але якщо ні, то ми не можемо опинитись в ситуації, коли взагалі не буде ніякої можливості у Сполучених Штатів виділяти нам зброю”, – сказала дипломатка.

Тому, за словами Маркарової, важливо, щоб закон про ленд-ліз, який діє до кінця вересня, залишався, як четвертий інструмент можливої допомоги.

“На сьогодні змінами до бюджету за два роки уже Конгресом виділено 113 млрд дол. для України, а також пов’язані з нашою війною для східного флангу НАТО та інших країн, і 66 млрд дол. ми вже отримали. (…) Однак ми дуже хочемо мати цей акт про ленд-ліз, як четвертий інструмент, який в разі чого ми теж можемо застосувати, тому ми просимо, щоб він був подовжений”, – сказала посол.

Деталі

“Подано поправки до закону NDA, це так званий військовий бюджет, який вже розглянули у липні. Поправка в Палаті представників про подовження ленд-лізу на весь 2024 рік уже пройшла: у Сенаті вона подана, і ми чекаємо, коли буде так звана конференція між Палатою представників і Сенатом, на якій буде вирішено синхронізація двох законопроєктів”, – сказала Маркарова.

Вона пояснила, чому важливо, щоб Конгрес США продовжив дію закону про ленд-ліз.

“Ми не купуємо самі зброю, яка виділяється США, але бюджетні правила тут чітко працюють, тому Пентагон для виділення нам зброї повинен мати на це повноваження. Якщо ці повноваження закінчаться, тоді наступний варіант сьогодні буде – підписувати договори оренди або лізингу, застосувати акт про ленд-ліз і отримувати те ж саме, що є в програмі PDA президентських виділень за цим актом. Саме тому він дуже важливий”, – зазначила посол.

За словами Маркарової, у Конгресі на прохання України вносять поправку про подовження ленд-лізу, але американські законодавці також розуміють і чітко висловлюють, що “пріоритет зараз – продовження цієї бюджетної допомоги”.

Доповнення

Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України 9 травня 2022 року. Як повідомлялося у середині грудня 2022 року, Україна не отримувала допомогу США за ленд-лізом.

15 липня Палата представників Конгресу США погодила оборонний бюджет на 2024 рік із 300 млн дол. для України. Один з розділів закликав продовжити дію закону про ленд-ліз для України, ухваленого у 2022-му, як мінімум іще на один рік, до кінця 2024-го.

Тепер проект оборонного бюджету мають проголосувати у Сенаті, а згодом остаточна версія узгоджується і передається на підпис президенту США.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.