У Польщі говорять про підтримку блокування українського агроекспорту з боку інших країн ЄС, але це не факт – експерт

Марія Дідух

КИЇВ. 7 серпня. УНН. У Польщі наголошують на підтримці з боку інших країн Євросоюзу ініціативи щодо блокування експорту продукції українського АПК, але країни, які були в цій коаліції, запровадили Україні знижки на транзитні залізничні перевезення. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомила директор Всеукраїнського аграрного форуму Марія Дідух.

Цитата

«Те, що вони заявляють, начебто інші країни їх підтримують не зважаючи на те, що Єврокомісія може не подовжити відповідне ембарго – я не вірю, що це так й буде. Бо інші країни, які були в цій коаліції з Польщею, навіть запровадили для української сторони знижки на залізничні перевезення, аби забезпечити транзит через їх країни», – наголосила вона.

На думку Марії Дідух, для відповідних дій з боку Польщі є три чинники. Першим з них є наближення виборів у Польщі, тому політики змагаються за електорат, значну частину якого складають саме фермери та представники АПК.

Другим чинником очільник Всеукраїнського аграрного форуму вважає «торги з Єврокомісією за отримання додаткових дотацій і преференцій». Третім чинником вона визначила захист Польщею внутрішнього виробника.

«Але його немає від чого захищати. Це хибне уявлення. Здорову конкуренцію ніхто не відміняв і якщо в тебе є товар і в українського фермера є аналогічний товар, то це – здорова конкуренція на світовому ринку. Тому цей аргумент Польщі не пройде», – зазначила Марія Дідух.

«Ми не претендуємо на польський ринок, але нам наразі головне, щоб був відкритий транзит», – резюмувала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Економіки в цьому рішенні мало, є політика – голова УКАБ про блокування Польщею українського агроекспорту

Контекст

Восени поточного року в Польщі мають відбутись чергові парламентські вибори для обрання усього складу Сейму та Сенату. Останні чергові вибори у 2019 році призвели до переобрання більшості на чолі з правлячою партією «Право і справедливість», але з перебуванням у меншості в Сенаті. Процес виборів до Сейму відбуваються за системою пропорційного представництва за партійними списками.

Дату парламентських виборів відповідно до положення Конституції призначає президент Польщі. У відповідності до процедури обрахування дати виборів серед можливих дат майбутнього дня голосування – 15 жовтня, 22 жовтня, 29 жовтня або 5 листопада. Рішення про дату виборів президент Анджей Дуда має прийняти не пізніше 14 серпня 2023 року.

Основними силами, на передодні виборів, експерти розглядають правлячу партію «Право і справедливість» та платформу “Громадянська коаліція”. Крім того, останнім часом точаться розмови про те, що популярності набуває партія «Конфедерація», яку називають відверто антиукраїнською. Крім того, у виборах планує брати участь спілка фермерів “АГРОунія”.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.