Стало відомо, чи підтримує Китай подальші мирні переговори після саміту в Саудівській Аравії

КИЇВ. 7 серпня. УНН. Китай підтримує новий раунд переговорів щодо пошуку миру в Україні після зустрічі високопоставлених чиновників у Саудівській Аравії. Про це пише The Guardian, передає УНН.

Деталі

Зазначається, що дводенний саміт у Джидді має на меті виробити ключові принципи щодо того, як припинити війну Росії в Україні.

Джерело в українській делегації повідомило, що пропозиції підтримали декілька країн.

Джерело в ЄС повідомило, що Китай брав активну участь і позитивно поставився до ідеї нової зустрічі на такому рівні. Участь Китаю розглядається як великий дипломатичний прорив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖросія і Китай відправили до узбережжя Аляски найбільшу флотилію для патрулювання – ЗМІ

На саміті дійшли згоди, що робочі групи будуть створені для розробки ключових тем, які є основними у формулі миру з 10 пунктів Зеленського, тоді як паралельна група послів продовжить технічну роботу над цими питаннями.

Робочі групи досліджуватимуть рішення щодо глобальної продовольчої безпеки, ядерної безпеки, екологічної безпеки, гуманітарної допомоги, звільнення військовополонених і викрадених дітей, які потім будуть використані в майбутній роботі цієї групи на рівні радника з національної безпеки.

Доповнення

Переговори покликані знайти життєздатну основу для зустрічі глав держав, причому джерела кажуть, що дата все ще залишається невизначеною, але до кінця року вважається ймовірною.

Організатори об’єднали країни БРІКС, Бразилію, Індію та Південну Африку, а також інші країни глобального півдня, такі як Індонезія, Мексика, Замбія та Єгипет.

Найбільший у світі експортер сирої нафти Саудівська Аравія підтримує добрі відносини з Китаєм і Москвою щодо нафтової політики, хоча нещодавно виникла напруженість через те, що Росія не дотримувалася узгодженого скорочення видобутку.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.