Рада звернулася до іноземних держав та спортивних федерацій через дискваліфікацію Ольги Харлан

КИЇВ. 10 серпня. УНН. Верховна Рада на засіданні проголовувала за «Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до парламентів та урядів демократичних держав світу, Міжнародного олімпійського комітету, міжнародних спортивних федерацій про засудження незаконної дискваліфікації Міжнародною федерацією фехтування української фехтувальниці, олімпійської чемпіонки, шестиразової чемпіонки світу, восьмиразової чемпіонки Європи Ольги Харлан”. Про це повідомляє УНН із посиланням на народного депутата Ярослава Железняка.

Цитата

“Верховна Рада звернулася до парламентів та урядів демократичних держав світу, олімпійського комітету, міжнародних спортивних федерацій про засудження незаконної дискваліфікації Ольги Харлан”, – написав Железняк у Telegram.

За документ проголосували 320 нардепів.

Документ рішуче засуджує ганебне рішення Міжнародної федерації фехтування про дискваліфікацію української спортсменки та закликає Міжнародну федерацію фехтування:

  • повністю скасувати дискваліфікацію Ольги Харлан та офіційно принести їй вибачення;
  • притягнути до відповідальності всіх осіб, причетних до ухвалення рішення про дискваліфікацію Ольги Харлан;
  • пожиттєво дискваліфікувати російську спортсменку Анну Смірнову за провокативний вчинок, що суперечить олімпійському духу.

Раді також запропонували врахувати пропозицію Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва щодо доповнення тексту Звернення таким:

«Ольга Харлан намагалась показати усій міжнародній спортивній спільноті, що участь у міжнародних спортивних заходах представників країни- терориста, країни-агресора, яку очолює міжнародний злочинець володимир путін, ордер на арешт якого виданий Міжнародним судом в Гаазі, злочини якого підтримує переважна більшість російських громадян, є аморальною і неприпустимою», – зазначив нардеп.

Нагадаємо

Українську фехтувальницю Ольгу Харлан зняли з участі у поєдинку на чемпіонаті світу після відмови тиснути руку росіянці, яку перемогла українка.

Федерація фехтування України закликала до відставки спортивного чиновника відповідального за дискваліфікацію Харлан.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.