Рада прийняла законопроєкт щодо посилення повноважень Антимонопольного комітету

КИЇВ. 9 серпня. УНН. Верховна Рада України 9 серпня прийняла законопроєкт №5431 “про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України”. “За” проголосували 258 депутатів, інформує УНН з посиланням на сторінки народного депутата Ярослава Железняка у Telegram.

Деталі

Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкту є проведення реформи законодавства про захист економічної конкуренції та вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету (АМКУ), відповідно до вимог статті 256 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Зазначається, що проєкт спрямований на посилення повноважень АМКУ з метою ефективного розслідування порушень законодавства про захист економічної конкуренції та забезпечення балансу дотримання інтересів суб’єктів господарювання.

Відтепер Комітет має повноваження на підставі судового рішення  проводити фізичні обшуки та конфіскувати документи, забезпечується обмін інформації з іншими правоохоронними органами. Органи АМКУ також можуть проводити обшуки у місцях проживання та інших володіннях осіб.

До повноважень членів комісії з проведення перевірки додаються, зокрема, можливість опломбовувати приміщення, системи комунікації чи місць зберігання інформації. Також, запроваджується повноваження Комітету викликати для надання пояснень, які стосуються розгляду справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, посадових осіб, працівників та представників суб’єктів господарювання, об’єднань, органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, інших юридичних осіб, їх структурних підрозділів, філій, представництв, інших фізичних осіб.

Голова АМКУ матиме повноваження видавати накази про примусове виконання рішень комітету, його адміністративної колегії, прийнятих за результатами розгляду відповідних справ, у тому числі про стягнення штрафу.

Нагадаємо

Верховна Рада України 9 серпня прийняла у першому читанні проєкт “Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімізації потенційного олігархічного впливу на політичні партії, удосконалення механізмів державного фінансування та державного контролю за діяльністю політичних партій”.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.