Понад 40 країн будуть готові підписатися під засадничими пунктами "Формули миру" на саміті у Саудівській Аравії - радник ОП

КИЇВ. 6 серпня. УНН. У Саудівській Аравії 5 серпня розпочалася зустріч радників лідерів світових держав. Очікується, що під час зустрічі понад 40 держав будуть готові підписатися під засадничими пунктами української “Формули миру”, сказав в ефірі національного телемарафону радник глави Офісу Президента Сергій Лещенко, передає УНН.

Цитата

“В нас взагалі зараз етап ознайомлення і точок дотику. Тому сказати, що всі готові під кожним пунктом підписатися – це зарано. Насправді особливість мирного плану в тому, що він кожному дає можливість вибрати ті пункти, під якими країна готова підписатися. Тому, я переконаний, що у нас буде понад 40 країн, які точно готові підписатися під засадничими пунктами мирного плану”, – сказав Лещенко.

Деталі

Радник уточнив, що засадничі пункти зокрема включають визнання територіальної цілісності України та повагу до Статуту ООН, у якому міжнародно визнані кордони України у межах 1991 року, тобто включно з Кримом.

“Це дуже бюрократична мова, але ООН – це єдина глобальна інституція, яку формально росія теж змушена поважати, бо вона якимось дивним чином досі зберігає членство в Раді Безпеки ООН. Перебуваючи в Раді Безпеки, вони зобов’язані тримати своє обличчя і казати, що вони поважають Статут ООН. Хоча вони його неодноразово порушували”, – зауважив він.

За словами Лещенка, захист національних інтересів держави – це те, про що говоритиме керівник Офісу Президента Андрій Єрмак у Саудівській Аравії, виконуючи доручення президента України Володимира Зеленського.

Нагадаємо

5 серпня у Саудівській Аравії розпочався саміт, де високопосадовці з близько 40 країн світу, включаючи США, Китай та Індію, обговорять набір спільних принципів для припинення війни в Україні.

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи саміт у Саудівській Аравії, наголосив, що консолідація світу – це одне з найголовніших завдань.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.