Politico розповіло про "саудівський розрахунок" у мирних переговорах щодо України

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Саудівська Аравія розглядає мирні переговори щодо України в Джидді у ці вихідні як можливість представити себе миротворцем у війні в Україні, повідомляє у п’ятницю Politico, пише УНН.

“Саудівський розрахунок”

“Зустріч цими вихідними – продовження аналогічної зустрічі в Копенгагені в червні – є останньою спробою Королівства Саудівська Аравія оновити свій імідж після вбивства Хашоггі (журналіста Джамаля Хашоггі – ред.), яке відбулося в посольстві Саудівської Аравії у Стамбулі”, – пише видання.

Саудівська Аравія відіграла “дуже активну роль” на зустрічі в Копенгагені, повідомили виданню дві офіційні особи, які безпосередньо знайомі з цією зустріччю. І тепер країна у ролі приймаючої сторони.

“Це наступна гра Ер-Ріяда, що позиціонує себе як натхненника дипломатії”, – вказує видання.

У межах історичної угоди, укладеної раніше цього року за посередництва Китаю, Саудівська Аравія погодилася відновити дипломатичні відносини з Іраном. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заглянув у Джидду минулого тижня на тлі повідомлень про те, що далекосяжний прорив на Близькому Сході, включаючи ізраїльсько-палестинський конфлікт, не за горами, зауважує видання.

“Тепер Ер-Ріяд спробує пограти дипломатичними м’язами щодо війни в Україні”, – вказує видання.

Як зазначається, Саудівська Аравія йшла тонкою межею з початку путінського повномасштабного вторгнення, залишаючись у прямому контакті з москвою, намагаючись, наприклад, укласти угоду про повернення українських дітей, вивезених до рф.

І Саудівська Аравія, і росія є членами групи країн-експортерів нафти ОПЕК+, і минулого місяця наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман розмовляв із президентом рф володимиром путіним після рішення країни скоротити видобуток нафти.

“Хоча незрозуміло, чи Мухаммед ібн Салман буде присутній на зустрічі у ці вихідні, очікується, що Саудівська Аравія проінформує росію про підсумки”, – пише видання.

Перспектива представити дипломатичне комюніке в неділю після зустрічі понад 40 країн, як зазначається, є “привабливою для монарха, який прагне культивувати свій прогресивний імідж з того часу, як він обійняв керівну посаду, яку обіймав його батько”.

“Але це аж ніяк не гарантується”, – при цьому зауважує видання. І вказує, що перша зустріч – у Данії – завершилися без офіційного комюніке, “що свідчить про гігантське завдання, яке постало перед міжнародною спільнотою, що прагне заручитися підтримкою припинення війни в Україні”.

Про що говоритимуть 

Десятки радників з національної безпеки та високопосадовців прибувають до міста Джидда на Червоному морі для зустрічі, яка розпочнеться у п’ятницю ввечері, вказує видання.

Мета полягає в тому, щоб об’єднати країни “Глобального Півдня”, такі як Індія, Бразилія та Південна Африка, а також країни Європейського Союзу, як і США та Канаду, щоб згуртуватись навколо зусиль України щодо вироблення мирного плану.

Такі країни, як Бразилія та Індія, не завжди мали чіткої позиції щодо війни рф проти України; Європейський Союз і Україна прагнули залучити їх, коли справа доходить до притягнення рф до відповідальності.

Україна буде представлена на саміті; росію не запросили.

Але велике питання, чи з’явиться Китай. “Важливо, що робить Китай. Більшість учасників минулого разу жалкували, що Китай не брав участі”, – сказав один високопоставлений європейський чиновник, який брав участь у підготовці до зустрічі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Офісі Президента розповіли, що Україна очікує від саміту в Саудівській Аравії

Як зазначається, обговорення протягом двох днів буде побудовано навколо 10 підтем. Згідно з документом, з яким ознайомилося видання, до них належать такі теми, як “продовольча та енергетична безпека; звільнення ув’язнених та насильно депортованих осіб, у тому числі дітей; екологічна безпека; та можливість створення трибуналу щодо воєнних злочинів”.

Європейські країни, як зазначається, імовірно, зберуться перед зустріччю, “щоб забезпечити узгодження повідомлень”.

“Важливо те, що ми маємо результат, прийнятний для українського народу”, – сказав один із чиновників ЄС.

Доповнення

Як повідомляло Politico, після переговорів у Джидді зустріч по Україні на рівні глав держав може відбутися на полях ГА ООН або G20 в Індії у вересні.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.