У Польщі футбольні фанати побили українців ФОТО

17 озброєних футбольних фанатів у місті Каменець-Зомбковицький (Польща) побили двох українців. Виною всьому стала національність чоловіків. Після побиття польські хулігани пограбували українців та втекли.
Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини (омбудсмен) Дмитро Лубінець. Він зазначив, що інцидент трапився ще в серпні поточного року, однак відомо про нього стало тільки зараз. 

Після того, як український омбудсмен дізнався про подію, він одразу звернувся до МЗС України. Там же, в свою чергу, направили звернення вже до польської сторони з вимогою прокоментувати інцидент.

“Я невідкладно звернувся до міністерства закордонних справ України з метою забезпечення належного реагування на цей жахливий та неприпустимий випадок вчинення протиправних дій проти наших громадян”, – повідомив Лубінець.

За результатами реагування Варшава повідомила, що вже веде розслідування події під наглядом окружної прокуратури міста Валбжих. Відомо, що шестеро учасників нападу були затримані одразу після скоєння злочину.

Найбільшу агресію до українців проявляв лідер угруповання, неназваний польський чоловік. Його місцевий суд заарештував строком на три місяці.

Стосовно п’яти інших нападників, зокрема одного неповнолітнього, застосували запобіжний захід у вигляді поліцейського нагляду та заборони наближатися до потерпілих або контактувати з ними. Інші ж учасники побиття наразі переховуються від слідства, триває пошук їхнього місцезнаходження. 

“Зазначу, що справа перебуває на контролі Генерального консульства України у Вроцлаві. Додержання прав громадян України, незалежно від місця їх перебування є пріоритетом для нашої інституції”, – резюмував Лубінець. 

Агресія проти українців у Польщі 

Нагадаємо, що загалом українські біженці досить нечасто стикаються з погрозами або ж насильством через національність. Відомо, що наші люди адаптуються за кордоном значно краще за інших вимушених переселенців з інших країн. 

Польща прийняла понад мільйон українців, всього ж туди з початку повномасштабної війни виїхало понад 5 мільйонів наших громадян. Втім, сьогодні між Польщею та Україною існують певні проблеми.Тож природньо, що іноді можуть траплятися неприємні інциденти. До того ж наразі наші стосунки з цим партнером не є найкращими: зокрема, продовжується дуже важкий страйк польських перевізників, а в чергах на кордонах вже померли декілька українських водіїв. 

Періодично на території Польщі трапляються ситуації, коли українці страждають через свою національність. Іноді справа доходить навіть до бійок та травм. Однак станом на зараз немає підстав стверджувати, що це стає суспільним трендом у Польщі чи приймає якийсь масовий характер. 

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.