Прокурора з Харкова покарали доганою за спробу впливу на патрульних ФОТО

Прокурора Київської окружної прокуратури Харкова Людмилу Тімонову покарали доганою за спробу впливу на патрульних.

У червні цього року жінку за кермом авто зупинили на в напрямку міста Одеси поблизу села Алтестове Біляївського району. Вона проїхала повз знак обмеження максимальної швидкості 50 км/год зі швидкістю 82 км/год за що передбачено адміністративну відповідальність за ч.1 ст. 122 КУпАП. Надалі, щоб уникнути відповідальності Тімонова демонструвала патрульним своє службове посвідчення, грошові кошти та повідомила, що вона є прокурором.

Жінка запропонувала патрульному на перший раз обмежитись попередженням стосовно неї (що не передбачено санкцією частини першої статті 122 КУпАП). На це поліцейський пояснив їй, що правопорушення зафіксовано пристроями та що вона може спробувати вирішити питання через начальника. Далі вона поклала кошти у документи, запитала у поліцейського хто є начальником та вийшла з авто.

Тоді Тімонова звернулась до іншого поліцейського, який саме вимірював за допомогою технічного приладу швидкість авто, та повідомила, що їй необхідна допомога, пояснюючи це тим, що вона їде до доньки, готова сплатити штраф, проте непотрібно щоб саме вона була зафіксована, як правопорушник, позаяк є держслужбовцем. На це працівник поліції повідомив їй, що таке питання вирішує начальник управління патрульної поліції, на що Тімонова попросила контакт до нього, посилаючись, що вона з Харкова, а не з Одеси, але поліцейський відповів їй, що контактів до начальника управління у нього немає. Прокурор уточнила у інспектора чи їй надійде штраф, на що останній пояснив, що штраф надійде їй у застосунок «Дія», або ж вона може сплатити цей штраф на місці зупинки за допомогою платіжного терміналу.

У відповідь на це  знову поцікавилась у інспектора чи можна зафіксувати, щоб хтось інший був за кермом автомобіля у момент скоєння вказаного адміністративного правопорушення, проте він заперечив їй посилаючись на те, що усе зафіксовано на відеокамеру.

Після цього Тімонова вкотре натякнула, що хтось інший може бути за кермом замість правопорушника в момент скоєння правопорушення і що така людина навіть може прийти та написати про це.

Один із поліцейських запитав  Тімонову де вона служить, на що та відповіла, що не служить, а є прокурором в Харкові. Почувши це, інспектор заспокоїв її, пояснивши що їй нічого не буде за такий штраф.

Штраф у 340 гривень прокурор не сплатила, із вказаною постановою не погодилася та звернулася до Київського районного суду міста Харкова з позовною заявою про її скасування. Однак на цей час рішення не було.

Прокурор на засіданні комісії заявила, що була у відпустці та їхала до доньки на випускний у садочку в місті Болград Одеської області, де донька проживає з бабусею. Нібито гроші вона поклала в обкладинку документів для власних потреб. Окрім цього, за декілька днів перед поїздкою, друзі попросили її взяти із собою їхнього знайомого на ім’я Дмитро, який теж мав намір поїхати до Одеси. Як їй пояснили, у Дмитра є посвідчення водія та достатній водійський стаж, а оскільки відстань з Харкова до Одеси складає біля 1200 км, то вона погодилась узяти його із собою.

Службове посвідчення вона умисно не надавала, а нібито правоохоронці побачили її випадково. Також вона заявила, що поліцейські сами пропонували вирішити проблему через начальника.

Однак відеозаписи показали, що прокурор неодноразово пред’являла в розгорнутому вигляді документи на право керування транспортним засобом, серед яких було посвідчення прокурора, тим самим вона дала зрозуміти їм, що має статус прокурора. Ба більше, вона самостійно декілька разів підтверджувала цей статус працівникам поліції, виправдовуючи своє бажання не бути зафіксованою, як правопорушник.

І хоча вона й перебувала у відпустці, проте її позаслужбова поведінка в цьому випадку є неприпустимою, адже свідчить про зневагу до норм закону і моралі. Водночас такі дії призвели до дискредитації особи прокурора перед працівниками правоохоронного органу, зашкодили її репутації та авторитету прокуратури.

КДКП вирішила притягнути прокурора Людмилу Тімонову до дисциплінарної відповідальності у виді догани.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.