Торгівля новонародженими: омбудсмен звернувся до правоохоронців з вимогою якнайшвидшого розслідування

КИЇВ. 3 січня. УНН. У Києві та Харкові під прикриттям діяльності клінік із надання послуг сурогатного материнства зловмисники здійснювали продаж новонароджених дітей іноземцям. Уповноважений ВР України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що звернувся до правоохоронців з вимогою якнайшвидшого об’єктивного розслідування, передає УНН.

Деталі

Омбудсмен нагадав, що двоє власників приватних клінік шукали жінок у скрутному матеріальному становищі та пропонували за гроші народити дітей від іноземних донорів під прикриттям сурогатного материнства. У свідоцтві про народження немовлят вказували іноземця-замовника, що надалі давало йому законні підстави вивезти дитину за межі України.

Вартість таких “послуг” ставила від 50 до 70 тисяч євро, зазначив Лубінець. За словами омбудсмена, наразі відомо про вісім вивезених немовлят, а також вдалось попередити вивіз ще однієї дитини. 

Цитата

“Звернувся до правоохоронних органів з вимогою здійснення якнайшвидшого об’єктивного розслідування та притягнення до відповідальності винних у торгівлі дітьми. Існування подібних “схем” вказує на те, що відповідальність за торгівлю людьми має бути посилена”, – заявив Лубінець.

Він додав: “Якщо вам стало відомо про ситуацію торгівлі людьми або ви постраждали від торгівлі людьми – звертайтесь за допомогою до правоохоронних органів або місцевих органів виконавчої влади. У разі неналежного реагування або відмови у наданні необхідної допомоги громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми, можуть звернутися до мене, як Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”.

Нагадаємо

В Україні викрили масштабну схему переправлення новонароджених дітей за кордон під прикриттям сурогатного материнства.

Прокуратура наполягатиме на обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для одного з підозрюваних співорганізаторів злочинної організації, який раніше працював правоохоронцем та відповідав за боротьбу з організованою злочинністю та торгівлею людьми.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.