Справа Шевченка: ексзаступника голови Укргазбанку залишили під заочним арештом ФОТО

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під заочним арештом заступника голови правління Укргазбанку Дениса Чернишова. Його підозрюють у причетності до завдання державному банку збитків на суму понад 206 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.

Як відомо, антикорупційний суд заочно заарештував ексзаступника голови Укргазбанку Дениса Чернишова. Його адвокат подав скаргу на це рішення.

«Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 10 січня 2023 року розглянула апеляційні скарги на ухвалу слідчого судді ВАКС від 14 грудня 2022 року про тримання під вартою колишнього заступника голови правління АТ «Укргазбанк». За результатами розгляду колегія суддів залишила апеляційні скарги захисників без задоволення, а ухвалу слідчого судді – без змін», – інформує суд.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові НБУ Кирилу Шевченку та іншим посадовцям Укргазбанку. Самого Шевченка оголосили у розшук. За версією слідства, він, перебуваючи на посаді спочатку першого заступника, а згодом голови правління Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використав її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн. Псевдопосередниками ж виявилися фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи. Більшість із них зареєстрували виключно для участі у наведеній схемі: після отримання коштів ці суб’єкти припиняли свою діяльність, і не здійснювали іншої активності, крім зазначеної у фіктивних актах виконання послуг.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.