Підозрюваний у підкупі топ-посадовців нардеп Лабазюк вийшов із СІЗО ФОТО

За народного депутата від групи “За майбутнє” Сергія Лабазюка, якого підозрюють у підкупі топ-посадовців Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, внесли заставу у розмірі 40 мільйонів 260 тисяч гривень. Саме тому він і він вийшов з-під варти у день свого арешту, 28 листопада.

Про це повідомив журналіст Олег Новіков.

Лабазюка зобов’язали прибувати за першим викликом правоохоронців, не їхати з Києва, Хмельницької області, здати закордонні паспорти, не спілкуватися зі свідками у справі тощо.

Відомо, що нардепа Вищий антикорупційний заарештував на два місяці у вівторок, 29 листопада. Після оголошення вироку Лабазюк сказав, що не визнає провини та, ймовірно, вноситиме заставу, а кошти візьме в позику.

Справа Сергія Лабазюка

Народному депутату повідомили про підозру 21 листопада. Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили, що Лабазюк намагався підкупити топ-посадовців Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури. За даними слідства, він у серпні 2023 року звернувся до топ-посадовця міністерства з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. Натомість пообіцяв “винагороду” у розмірі 3−5% від вартості кожного підряду.

Переговори надалі вів не сам Лабазюк, а директор компанії. Коли компанія нардепа отримала 50 мільйонів гривень за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України, Лабазюк через довірену особу надав топ-посадовцю-викривачу з Держагентства відновлення обіцяний відсоток у сумі 150 тисяч доларів. Хабар був у китайській шкатулці, а передавали його на паркінгу одного з супермаркетів у столиці.

Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили низку злочинів, пов’язаних із відновленням України. Минулого тижня народного депутата Андрія Одарченка було викрито на спробі підкупу топ-посадовця біткойнами. Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.