Солом’янський районний суд Києва обрав Митрополиту УПЦ (МП) Павлу (Петру Лебедю) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі понад 33 млн. гривень, повідомляє Київська обласна прокуратура, пише Iнтерфакс.
“Суд задовольнив клопотання прокурора Київської обласної прокуратури та обрав колишньому настоятелю Києво-Печерської лаври запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в сумі понад 33 млн грн”, – сказано в повідомленні відомства в Telegram.
Як уточнили агентству “Інтерфакс-Україна” у прокуратурі Київської області, утримання під вартою призначено до 14 серпня.
“Будучи намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Чоловічий монастир Української Православної Церкви, підозрюваний представляв агресію Росії як внутрішній громадянський конфлікт”, – зазначається у повідомленні.
Окрім того, за даними відомства, згідно з проведеними експертизами, у телефонних розмовах з вірянами своїми висловами Лебідь розпалював національну, регіональну та релігійну ворожнечу.
Після вироку митрополит поспілкувався з журналістами. Як повідомляє Уніан,
Павло Лебідь вважає, що він не винен, а рішення в суді ухвалювалося під тиском “тих людей, які в цьому зацікавлені”.
При цьому зазначив, що його адвокати подаватимуть апеляцію, а в нього немає 33 мільйони, щоб заплатити заставу, яку визначив суд. При цьому пожартував, що таку заставу за нього хіба може заплатити хіба прокурор, бо “в мене таких грошей немає”.
Зазначив, що його матері немає бути соромно, бо “мене судять за “Христа, за віру”. Зазначив, що на нікого не ображається.
“Тільки передаю слідчого та прокурора в руки Божі, нехай їм воздасться за сьогоднішній день”, – зазначив він якесь таке своєрідне прокляття.
Як повідомлялося раніше, Служба безпеки України у четвер повідомила митрополита про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене посадовцем повторно) та ч. 3 ст.436-2 (виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії РФ проти України, також вчинене посадовцем повторно).