Силовики продовжують розслідування мільйонні махінацій на експорті зерна ФОТО

СБУ та Бюро економічної безпеки України (БЕБ) продовжують розслідування корупційної схеми на Одеській митниці із розкрадання коштів на експорті зерна.

Як повідомляє Служба безпеки України, до організації оборудки причетні більше десяти високопосадовців, серед них – заступник начальника одного з департаментів Державної митної служби та керівництво Одеської митниці.

Мільйонну схему ухилення від сплати податків під час експорту зерна силовики розкрили наприкінці жовтня минулого року. Тоді мова йшла про те, що оборудку організував та проводив через кілька фіктивних фірм одеський підприємець.

Під час слідства з’ясувалося, що для реалізації схеми було залучено понад 370 комерційних структур з ознаками фіктивності.

За даними слідства, співробітники БЕБ письмово попередили Держмитслужбу про факти використання ризикових підприємств в експортних процедурах, але чиновники митниці закрили на це очі, таким чином дозволив «комерсантам» продаж понад мільйону тонн зернової продукції за кордон через потужності зернових терміналів в Одеському, Чорноморському та Південному портах.

Аналітики БЕБ оцінюють загальні орієнтовні збитки за 2022 рік, за умови недекларування доходу від згаданих експортних операцій у вигляді несплати податків, в 5,2 млрд грн.

Додамо, що наразі йде досудове розслідування у кримінальному провадженні, про підозру фігурантам поки що не повідомили.

Понад 15 млн тон українського зерна відправилено до країн, що потерпають від голоду

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.