Окупанти у Чорному морі використовують цивільні судна для загородження власних військових кораблів - ОК "Південь"

КИЇВ. 6 серпня. УНН. Військові рф у акваторії Чорного моря використовують морський спосіб розосередження сил, а також використовують цивільні судна для загородження своїх військових кораблів. Про це в ефірі національного телемарафону повідомила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, передає УНН.

Цитата

“Вони (окупанти в акваторії Чорного моря, – ред.) дійсно використовують суто морський спосіб розосередження сил. Максимально займають територію розширено для того, щоб маневрувати. За сталою тактикою окупантів ховаються за цивільними. Тобто, цивільне судноплавство стає для них прикриттям”, – повідомила речниця.

Деталі

Вона нагадала, що раніше Міністерство оборони України попереджало, зокрема, цивільні судна, які будуть сприяти потужностям ворога, що вони будуть сприйняті за законну військову ціль.

“Тому, потрібно розуміти, що судна, які будуть прямувати в ті порти, де будуть вивантажуватися або завантажуватися задля розвитку економіки країни-агресора, теж у небезпеці”, – резюмувала Гуменюк.

Крім цього, речниця поінформувала, що в акваторіях шести портів рф у Чорному морі не спостерігається критичної зміни ситуації. Однак, за її словами окупанти в районі Керчинської протоки створили так званий “район огляду”, де намагаються накопичити цивільні судна для того, щоб використовувати їх як загородження для своїх військових кораблів.

“Така практика тривала досить давно, ще за часів початку окупації Кримського півострова, коли вони намагалися диктувати свої умови проходження Керченською протокою. І зараз вони використовують цивільне судноплавство як прикриття своєї агресії і звинувачення України в незаконному веденні війни. Нагадаю, що територіальне море України – це 12 морських миль від нашого узбережжя. Крим – це наше узбережжя, хоч і тимчасово окуповане, і всі події відбувалися в територіальному морі України. Тобто Україна законно відбиває свої території і акваторії”, – підсумувала Гуменюк.

Нагадаємо

Україна 5 серпня оголосила про військову загрозу для судноплавства в акваторії російських портів у Чорному морі.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.