НБУ введе в обіг монету номіналом у 10 гривень, присвячену воїнам ППО

КИЇВ. 4 серпня. УНН. На передодні Дня Повітряних Сил ЗСУ, Національний банк України презентував нову обігову монету, присвячену героїзму воїнів повітряної оборони, під назвою «ППО – надійний щит України», яку з 4 серпня введуть в готівковий обіг, пише УНН з посиланням на НБУ.

Цитата

“Сьогодні ми презентуємо нашу нову обігову пам’ятну монету “ППО – надійний щит України”, щоб вкарбувати в металі звитягу підрозділів, які забезпечують протиповітряну оборону. Ці монети щодня перебуватимуть в обігу та нагадуватимуть нам про героїзм та подвиги воїнів Збройних Сил України, про тих, кому завдячуємо за врятовані життя та нескорене вільне небо над головою”, – сказав Голова Національного банку Андрій Пишний.

Деталі

За своїми характеристиками монета ідентична звичайній обіговій монеті номіналом 10 гривень зразка 2018 року. Проте її реверс містить військову символіку. На реверсі монети зображено пускову установку “Patriot” на фоні стилізованого радару, що виявляє ціль, та напис угорі по колу: ППО – НАДІЙНИЙ ЩИТ УКРАЇНИ. Аверс монети – ідентичний із аверсом обігової монети номіналом 10 гривень, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета “ППО – надійний щит України” є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки.

Реалізація таких монет як нумізматичної продукції банками не здійснюватиметься. Прийматися ці монети від клієнтів також будуть як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень. Поступово в готівковий обіг буде введено майже 10 млн штук таких обігових пам’ятних монет. Монету Національний банк України вводить у готівковий обіг 04 серпня 2023 року.

Водночас частина тиражу обігової пам’ятної монети “ППО – надійний щит України” буде сформована в спеціально оформлені ролики. Вони реалізовуватимуться як сувенірна продукція з 9 серпня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. До ролика входитиме 25 обігових пам’ятних монет. Тираж роликів – 20 тисяч штук.

Додамо

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 500 000 штук – сувенірна продукція у вигляді спеціально оформлених роликів).

Гурт монети – рифлений. Дизайн реверсу монети виконала Тетяна Балута. Скульптор – Володимир Дем’яненко.
Уведенням в обіг цієї нової монети Національний банк продовжує практику карбування обігових пам’ятних монет.

До кінця 2023 року планується введення в обіг ще двох обігових пам’ятних монет, одна з яких буде присвячена Збройним Силам України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ випустив пам’ятну монету до річниці трагедії на Чорнобильській АЕС

 

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.