До Дня святого Миколая трапляються дива. От сьогодні таке диво трапилося і в 16-річного Сергія, який майже через 8 місяців повернувся в Україну після того, як його вивезли в Російську Федерацію.
Хлопець жив поблизу Маріуполя, незадовго до війни втратив батьків, однак має сестру, а нині ще й небайдужих співвітчизників, які готові йому допомагати. Після захоплення російськими окупантами рідного населеного пункту, його та багатьох інших дітей вивезли в Донецьк, а згодом до Росії.
Дитячий Омбудсман Російської Федерації Марія Львова-Бєлова, яка приїжджала для “милого спілкування” з дітьми на камеру пропагандистських ЗМІ, вирішила долю Сергія та інших вивезених українських дітей – всиновлення в російську сім’ю.
Родина, в якій довелося бути хлопцю, мала трьох власних дітей та вже одну всиновлену. З новою “сім’єю” Сергій не розмовляв.
“Я просто вчився в коледжі, розмовляв з друзями, з якими там познайомився”, – розповів хлопець, який там освоював напрям автомеханіки.
На щастя, ставлення в тій родині до нього було не жорстоким, однак увесь час його не покидала думка про те, що він повинен повернутися на Батьківщину. Допомогу знайшов в інтернеті.
“Я хочу повернутися з РФ в Україну”, – повідомлення, яке відправив Сергій у одному з чат-ботів і отримав відповідь, що йому в цьому допоможуть.
Вчора його зустріли на кордоні з Україною й він щасливий, що нарешті вдома.
На запитання, що відчув, коли перетнув кордон з Україною, Сергій з найщирішою усмішкою відповів, що був дуже радий.
На вокзалі, де ми його очікували, поблизу Поїзда святого Миколая від “Укрзалізниці” хлопець отримав необхідний для навчання подарунок від Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурата Шахіна.
Офіс Омбудсмана України, своєю чергою, подбає про те, аби наш патріот насамперед отримав належну психологічну допомогу та офіційного опікуна в особі сестри, за потреби – медичну допомогу, відновив навчання.
Я вражений цілеспрямованістю юного українця та його непереборним бажанням повернутися додому. Це приклад того, що є в українцях – наша незламність і наполегливість. Його історія це історія боротьби за те, щоб бути вільним, жити вільно та поруч із вільними людьми! Україна продовжує боротися за таких цілеспрямованих дітей, які виростуть її гідними громадянами!
@UNISEF Ukraine