Резиденція "Межигір'я" стане парком-пам'яткою - Рада ухвалила законопроект

КИЇВ. 14 липня. УНН. Верховна Рада України прийняла законопроект про створення парку-пам’ятки на території урядової резиденції «Межигір’я», колишньої приватної резиденції експрезидента Віктора Януковича, опікуватись об’єктом буде Мінзахисту довкілля та природних ресурсів України, передає УНН з посиланням на Telegram парламенту.

Деталі

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому проект Закону про створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я” №9354.

Законопроектом передбачено створити на території Вишгородського району Київської області парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Межигір’я”, а також створити спеціальну адміністрацію парку-пам’ятки у сфері управління Мінзахисту довкілля та природних ресурсів України.

Прийняття нормативу обґрунтовується доцільністю створення цього об’єкту на території урядової резиденції “Межигір’я” оперативним шляхом з метою охорони та використання в естетичних, виховних, наукових, природоохоронних та оздоровчих цілях визначних та цінних зразків паркового будівництва.

Реалізація проєкту закону потребує додаткового фінансування з державного бюджету у розмірі 69,95 млн грн, йдеться в пояснювальній записці.

Доповнення

“Межигір’я” – колишня приватна резиденція експрезидента Віктора Януковича в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області, яку він займав з 2002 по 2014 роки. З 1935 до 2007 року Межигір’я було державною урядовою резиденцією, поки не було виведено в приватну власність. 23 лютого 2014 Верховна Рада України прийняла постанову про передачу “Межигір’я” у державну власність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада схвалила законопроект щодо протидії незаконному використанню безпілотників

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.