Герб України на щиті «Батьківщини-матері» з’явиться до 24 серпня

КИЇВ. 13 липня. УНН. У липні розпочинається заміна радянського герба на щиті монумента «Батьківщина-мати». Його замінять на український тризуб, повідомляє Мінкульт, пише УНН.

Деталі

«Батьківщина-мати» це найвища скульптура Європи, а також пам’ятка української культури. Тож заміна радянського символу на тризуб є важливим кроком на шляху до культурної перемоги, наголосили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

“На процес подолання наслідків радянізації, русифікації та комунізації є серйозний суспільний запит. Заміну герба срср на тризуб торік підтримали 85% респондентів, які взяли участь в опитуванні в “Дії””, – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Вартість проекту – 28 млн грн.

“Її вдалося суттєво знизити порівняно з першими проектними розрахунками. Це стало можливим завдяки додатковим дослідженням, залученню експертів та використанню європейських технологій у виконанні робіт”, – повідомляють у відомстві.

Окрім того, знесення пам’ятки коштувало б набагато дорожче. Фінансування витрат на встановлення тризуба на щиті буде виключно донорським коштом українського бізнесу. 

Заміна радянської символіки на тризуб завершиться до 24 серпня 2023 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виглядатиме “Батьківщина-мати” після заміни герба срср на тризуб – у Мінкульті показали відео

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.