Через російські обстріли в Україні зруйновано 274 культурні об'єкти - ЮНЕСКО

КИЇВ. 7 серпня. УНН. В ЮНЕСКО підтвердили руйнування 274 культурних будівель в Україні, через російську агресію. З цієї кількості близько 50 споруд знаходяться в Одесі. Про це повідомила під час брифінгу голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі, передає УНН.

Деталі

К’яра Децці Бардескі під час брифінгу повідомила, що ЮНЕСКО підтвердило руйнування понад 274 будівель різної категорії в Україні, внаслідок атак рф. Серед пошкоджених або зруйнованих будівель є історичні та культурні будівлі, монументи, архіви, лабораторії, релігійні обʼєкти, наукові обʼєкти.

Цитата

“Що стосується Одеси, то ми вже маємо досить багатоосяжний перелік, який становить понад 50 обʼєктів, деякі з яких вже були відвідані фахівцями місії ЮНЕСКО. Ці будівлі були визнані, як будівлі зі складними пошкодженнями, деякі з них мали від 60-80% пошкоджень”, – зазначила К’яра Децці Бардескі.

Також було підраховану суму загальних збитків, які спричинили руйнування культурних будівель внаслідок російських обстрілів України.

“Рахувавши усі руйнування по всій країні, ми нарахували загальних збитків на 2,5 мільярди доларів. Але в наступні 10 років ця цифра зросте до 7 мільярдів… І ми маємо допомогти підняти спроможність цих будівель вистоювати наступні атаки”, – сказала голова Бюро ЮНЕСКО в Україні.

На запитання журналістки про те, як краще захищати подібні будівлі, голова Бюро ЮНЕСКО в Україні відповіла: “Ми маємо продовжувати документувати ці ушкодження, ми маємо отримати списки з ушкодженнями та їх вартість. Також ми маємо підготовити чіткий план для збереження та запобігання руйнування і також план з ремонтних робіт”, – повідомила К’яра Децці Бардескі.

Вона зазначила, що ЮНЕСКО вже працює над цим питання і окрім моніторингу фахівці місії допомагають у відновлювальних роботах.

Нагадаємо

Раніше повідомлялось, що Міністерство культури та інформаційної політики співпрацює з міжнародною організацією ЮНЕСКО, яка допомагає у притягуванні до відповідальності росії за пошкодження і знищення об’єктів культурної спадщини, а також фінансує їх відновлення.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.