Європа провела випробування ракети Ariane 6, головного конкурента SpaceX: з'явилися подробиці

КИЇВ. 3 серпня. УНН. Минулого місяця повномасштабна тестова модель європейської ракети-носія Ariane 6 пройшла випробування на стартовому майданчику в джунглях Французької Гвіани. Проте представники Європейського космічного агентства не поспішали ділитися, наскільки успішним був запуск, пише Аrs Technica, повідомляє УНН.

Деталі

Випробування зі зворотним відліком часу 18 липня тривало до моменту, коли головний двигун Vulcain 2.1 ракети-носія Ariane 6 мав би загорітися під час спроби запуску. Перед початком тесту офіційні особи планували запустити двигун приблизно на чотири секунди, поки Ariane 6 залишатиметься на майданчику. Керівництво скасувало цю мету, оскільки час вичерпався, повідомило Європейське космічне агентство (ЄКА), не надаючи додаткових деталей.

Представник ЄКА назвав випробування 18 липня “дуже задовільним”, попри те, як повідомляється, що двигун не загорівся. І це правда, що симульований зворотний відлік відмітив деякі ключові цілі, пише видання.

«Під час 26-годинних навчань команди успішно протестували багато обмежених режимів і режимів з непередбачуваними обставинами, продемонструвавши, що ракета-носій і пускова база підігнані належним чином», – зазначили в ЄКА.

Випробування Ariane 6 із зворотним відліком часу спочатку розпочалося 13 липня, але відлік часу в той день було перервано, і випробування продовжилося п’ять днів потому.

Представник ЄКА повідомив, що інженери розглядають питання, чи проводити ще один тест зворотного відліку, щоб завершити чотирисекундний етап загорання двигуна, чи перейти безпосередньо до наступного симульованого відліку, який вже заплановано на вересень. Кульмінацією цього відліку стане більш тривалий запуск двигуна Vulcain 2.1, який може тривати до 500 секунд, що приблизно дорівнює тривалості роботи головного двигуна під час запуску.

Доповнення

Останній запуск європейської ракети Ariane 5 відбувся 5 липня. Спочатку ЄКА планувало, що Ariane 5 і Ariane 6 літатимуть щонайменше пару років. Тепер, коли Ariane 5 знята з експлуатації, на ЄКА та ArianeGroup (материнську компанію французької компанії Arianespace, що займається пусковими послугами) чиниться ще більший тиск, щоб якнайшвидше запустити Ariane 6.

Після запуску ЄКА передасть Ariane 6 компанії Arianespace для комерційної експлуатації.

Предствники ЄКА, яке фінансує розробку Ariane 6 вартістю 4,1 мільярда доларів, заявили, що вартість запуску Ariane 6 буде вищою, ніж прогнозувалося раніше. За словами Нільсена, вартість одного польоту Ariane 6 буде приблизно на 40% нижчою, ніж у нині знятої з виробництва Ariane 5, що не відповідає меті скорочення витрат на 50%.

Затримки з запуском Ariane 6 залишили Європу практично без незалежного доступу до космосу, що змусило ЄКА перенести частину своїх корисних навантажень на запуск з компанією SpaceX, яка є конкурентом ракети Ariane на світовому ринку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китайські астронавти здійснили свій перший вихід у відкритий космос

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.