КИЇВ. 6 серпня. УНН. Британська влада підозрює, що китайські електромобілі, імпортовані до країни, дозволять Пекіну шпигувати за британськими громадянами. Про це повідомляє видання The Telegraph з посиланням на джерела в уряді, пише УНН.

Деталі

Згідно з прогнозами, найближчим часом Китай домінуватиме на британському ринку електромобілів, оскільки в 2024 році влада запровадить для автомобільних компаній квоти на продаж машин з нульовими викидами вуглекислого газу. Після цього, попереджають міністри, Китай отримає перевагу через низьку вартість автомобілів, що виробляються в країні.

Джерела видання в уряді висловили занепокоєння, що технологія, вбудована в транспортні засоби, може бути використана для збору інформації, включаючи дані про місцезнаходження, аудіозаписи та відеоматеріали. При цьому авто стане вразливим до дистанційного втручання та навіть може бути відключеним, зазначають журналісти. У зв’язку з тим, що Китай стає “світовою силою” у виробництві акумуляторних електромобілів, перспектива потоку автомобілів із країни, що в’їжджають до Великої Британії, викликала побоювання щодо наслідків для безпеки.

Високопоставлене джерело в уряді повідомило The Telegraph:”Якщо автомобіль виготовлений у такій країні, як Китай, наскільки ви можете бути впевнені, що він не буде засобом для збору інформації та даних? Якщо у вас є електромобілі, виготовлені країнами, які вже використовують технології для шпигунства, чому б їм не зробити те саме тут?”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС хоче заборонити європейським компаніям виробляти найважливіші технології у Китаї

Посадовець підкреслив, що авто є продуктом високого ризику.

“Ми знаємо, що Китай завжди мислить довгостроково. Отже, якщо вони пропонують продукт, який може зробити більше, ніж просто задовольнити бажання споживача перейти від А до Б, чому б їм цього не зробити? Він використовуватиметься з усіма даними, які вони збирають, і тому він стає неймовірно цінним і досить небезпечним”, – додав він.

Ще один міністр розповів, що поділяє стурбованість щодо дистанційного спостереження та втручання. Наразі найбільшим постачальником машин до Великої Британії є Німеччина, проте темпи експансії китайських виробників на британський автомобільний ринок наростають, пише The Telegraph.

“Китай швидко переміщається на друге місце і демонструє всі ознаки, необхідні, щоб зайняти перше”, – повідомив голова Комітету зі зміни клімату Кріс Старк, виступаючи перед парламентарями в липні.

Нагадаємо

США планують обмежити власні інвестиції у технології Китаю. Очікується, що президент Джо Байден видасть свій довгоочікуваний виконавчий указ про перевірку вихідних інвестицій у вразливі технології до Пекіну.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.