Штучний інтелект, ймовірно, зможе передбачити новий спалах пандемії коронавірусу

КИЇВ. 7 серпня. УНН. Науковці розробили програму штучного інтелекту, яка мала б попередити людство про спалах нової пандемїі COVID-19. Про це пише видання Science Alert, передає УНН.

Деталі

Програма називається системою раннього виявлення аномалій (EWAD). Їй довіряють дослідники, адже під час перевірки на фактичних даних про поширення SARS-CoV-2 вона точно передбачила, які нові тривожні варіанти з’являться внаслідок мутацій вірусу.

Для створення програми дослідники з Північно-західного університету в США використовували машинне навчання.

Розроблялися алгоритми, визначалися певні шаблони. Це дозволило зробити прогнози щодо того, як ці шаблони можуть діяти в майбутніх і невідомих сценаріях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖВелика Британія підозрює, що Китай може слідкувати за громадянами за допомогою електромобілів – ЗМІ

Штучний інтелект отримав інформацію про генетичні послідовності варіантів SARS-CoV-2 у міру поширення інфекції. Також він вивчив інформацію про те, наскільки часто ці варіанти були, і про зареєстровану глобальну смертність від COVID-19.

Після цього програмне забезпечення змогло помітити генетичні зміни під час адаптації вірусу, що зазвичай проявляється у зростанні рівня зараження та падінні рівня смертності.

Цитата

«Ми могли спостерігати, як ключові варіанти генів з’являються та стають дедалі поширенішими, оскільки рівень смертності також змінився, і все це відбувалося за тижні до того, як нові потенційні гени, що містять ці варіанти, були офіційно визначені Всесвітньою організацією охорони здоров’я», – каже Вільям Бальч, мікробіолог з Scripps Research.

Доповнення

Завдяки випробуванням вчені можуть довести ефективність EWAD у передбаченні того, як такі заходи, як вакцини та носіння масок, можуть спричинити продовження розвитку вірусу.

Дослідники також кажуть, що їхні алгоритми ШІ змогли виявити правила еволюції вірусу, які в іншому випадку залишилися б непоміченими, і які можуть виявитися життєво важливими для боротьби з потенційними майбутніми пандеміями.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.