росія запустила космічний корабель для пошуку води на Місяці

КИЇВ. 11 серпня. УНН. У п’ятницю росія запустила свій перший за 47 років космічний корабель для посадки на Місяць, намагаючись стати першою країною, яка здійснить м’яку посадку на південний полюс Місяця, регіон, який, як вважають, містить бажані кишені водяного льоду. Про це повідомляє Reuters, пише УНН.

Деталі 

Російська місія висадки на Місяць, перша з 1976 року, конкурує з індійською, яка запустила свій посадковий апарат на Місяць Чандраян-3, а також зі Сполученими Штатами та Китаєм, які мають передові програми дослідження Місяця, спрямовані на південний полюс Місяця.

Ракета “Союз 2.1v” з кораблем “Луна-25” стартувала з космодрому “Східний”, що в 5550 км на схід від москви, о 2:11 ночі в п’ятницю за московським часом, її верхній ступінь посилив Російське космічне агентство “Роскосмос” підтвердило, що через годину посадка вилетіла з орбіти Землі до Місяця.

Роскосмос заявив, що політ на Місяць займе п’ять днів. Корабль проведе 5-7 днів на місячній орбіті, перш ніж опуститися до одного з трьох можливих місць посадки поблизу полюса – графік, який означає, що він може зрівнятися або трохи перевершити свого індійського конкурента на поверхні Місяця.

Чандраян-3 має проводити експерименти протягом двох тижнів.

Маючи масу 1,8 тонни та 31 кг наукового обладнання, Luna-25 використовуватиме совок для взяття зразків гірських порід з глибини до 15 см для перевірки на наявність замерзлої води.

Очікується, що посадковий модуль приземлиться на Місяць 21 серпня, повідомив Інтерфаксу в п’ятницю глава російського космічного апарату Юрій Борисов. Російське космічне агентство “Роскосмос” раніше прив’язало дату посадки до 23 серпня.

“Тепер будемо чекати 21 числа. Сподіваюся, що відбудеться високоточна м’яка посадка на Місяць”, – сказав Борисов працівникам космодрому “Східний” після запуску, повідомляє “Інтерфакс”.

Доповнення 

Луна-25, розміром приблизно з невелику машину, буде працювати протягом року на південному полюсі Місяця, де вчені з NASA та інших космічних агентств останніми роками виявили сліди водяного льоду в затінених кратерах регіону.

Багато чого залежить від місії “Луна-25”, оскільки кремль каже, що санкції Заходу через війну в Україні, багато з яких спрямовані на аерокосмічний сектор москви, не змогли завдати шкоди російській економіці.

Місячний постріл, який росія планувала десятиліттями, також перевірить зростаючу незалежність країни в космосі після того, як її вторгнення в Україну в лютому 2022 року розірвало майже всі космічні зв’язки москви із Заходом, окрім її невід’ємної ролі на Міжнародній космічній станції.

Європейське космічне агентство планувало випробувати свою навігаційну камеру Pilot-D, прикріпивши її до Луни-25, але розірвало свої зв’язки з проектом після того, як Росія вторглася в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Недалеко від Землі виявили “потенційно небезпечний” 180-метровий астероїд

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.