NASA втратило зв'язок із космічним зондом "Вояджер-2" після невдалих команд

КИЇВ. 1 серпня. УНН. Космічний апарат “Вояджер-2” втратив можливість отримувати команди із Землі і передавати назад дані через відхилення його антени. Це сталося випадково після неправильної команди, яку NASA надіслало апарату, повідомляє УНН з посиланням на The Guardian.

Деталі

Космічний апарат “Вояджер-2” не виходить на зв’язок відтоді, як понад тиждень тому контролери польоту випадково відправили невірну команду, яка нахилила його антену в бік від Землі. Антена космічного апарату змістилася всього на 2%, але цього було достатньо, щоб перервати зв’язок.

NASA повідомила в понеділок, що її величезна антена в столиці Австралії Канберрі шукає будь-які блукаючі сигнали з “Вояджера-2”, який знаходиться на відстані понад 19 мільярдів кілометрів від Землі. Сигнал з такої далекої відстані доходить до Землі за 18 годин.

Додамо

“Вояджер-2” був запущений з Флориди в 1977 році для вивчення зовнішньої Сонячної системи, а також Юпітера, Сатурна, Урана і Нептуна. Він був відправлений лише на кілька тижнів раніше за свого ідентичного двійника, “Вояджер-1”. Він вийшов у міжзоряний простір у 2018 році, відкривши безліч нових супутників на Урані та один на Юпітері.

За даними Лабораторії реактивного руху НАСА, яка керує місіями “Вояджера”, наступного тижня антена в Канберрі, що є частиною Мережі далекого космосу NASA, також спробує надіслати “Вояджеру-2” правильну команду, сподіваючись, що вона досягне своєї мети.

В іншому випадку NASA доведеться чекати аж до жовтня на автоматичне перезавантаження космічного апарату, яке має відновити зв’язок.

Вояджер-1, який досі підтримує зв’язок із Землею, зараз знаходиться на відстані майже 24 мільярди кілометрів, що робить його найвіддаленішим космічним апаратом людства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одну з найбільш знакових пам’яток історії дослідження космосу виставили на аукціон

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.