Мінцифри успішно здійснило бета-тестування кабінету моряка

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Міністерство цифрової трансформації повідомило про перший успішний бета-тест кабінету моряка. Вахтовий механік подав заяву через портал “Дія” та отримав підтвердження кваліфікації онлайн, пише УНН.

Цитата

“Маємо перший успішний кейс бета-тестувальника кабінету моряка: вахтовий механік подав заявку через портал Дія, пройшов перевірку, отримав сповіщення про готовність. Швидко. Зрозуміло. Прозоро. Електронний образ документів зараз він бачить на порталі в особистому кабінеті, фізично отримає його через довірену особу після повернення з рейсу”, – йдеться в повідомленні.

Деталі

У Мінцифри зауважують, що раніше близько 150 мільйонів доларів потрапляли в кишені корупціонерів щороку, через те що державний реєстр моряків перебував у приватних руках. Зазначається, щоб скласти іспит, оформити документ чи пройти медкомісію, моряк був вимушений дати хабаря від трьох до восьми тисяч доларів.

“Підтвердження кваліфікації моряка – складна, бюрократична й корумпована процедура. Вона створює білі плями в нашому бюджеті. Щоб змінити ситуацію, запускаємо оформлення документів онлайн у Дії. На порталі буде доступний повний перелік послуг – від отримання кваліфікаційного документа, запису на іспит CES 6.0. до можливості подати апеляцію в разі відмови у видачі”, – поінформували у міністерстві.

Наразі триває фінальний етап перед запуском послуги, фахівці допрацьовують технологію та вже незабаром запустять її для всіх українців. Електронні послуги для моряків на порталі “Дія” реалізуються Мінвідновлення та Адміністрацією судноплавства в співпраці з Мінцифрою за підтримки USAID/UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS”.

Нагадаємо

Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров 22 червня анонсував 5 нових сервісів, які будуть доступні у сервісі “Дія”.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.