За менше ніж місяць до навчального року укриття мають 68% освітніх закладів - Шмигаль

КИЇВ. 11 серпня. УНН. Укриття наразі є у 68% освітніх закладів, місцева влада повинна діяти активніше, у 2023 році плануюється облаштувати майже 1,5 тис. укриттів, повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у п’ятницю, пише УНН.

Цитата

“Менше місяця залишилося до початку навчального року. Наразі 68% освітніх закладів мають укриття різного типу. Це дозволяє розмістити там 4,7 млн учнів та вчителів. Але цього недостатньо. Місцева влада повинна діяти активніше”, – написав Шмигаль у Telegram за підсмуками засідання уряду.

Деталі

Він нагадав, що гроші на укриття уряд виділив ще в квітні – 1,5 млрд грн.

“100% закладів освіти повинні бути з укриттями. Ідеться про надійні укриття в підвалах, наземні конструкції поруч зі школою чи дитсадком, підземні монолітні укриття з високим рівнем захисту”, – вказав Шмигаль, якого цитує пресслужба уряду.

Він вказав, що найбільша потреба в укриттях на Харківщині, Херсонщині, Миколаївщині, в Дніпропетровській та Одеській областях. “Ці регіони в зоні ризику через російські обстріли. Потрібно завершувати там роботи якнайшвидше”, – зауважив Прем’єр.

“У 2023 році плануємо облаштувати майже 1,5 тис. укриттів, загалом їх треба збудувати 5,4 тис. Всі вони мають відповідати критеріям надійності, безбар’єрності та енергоефективності”, – зазначив очільник уряду.

Він наголосив, що з боку ОВА має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації в громадах. “Там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, офлайн, тобто очного, навчання не буде. Місцева влада найкраще розуміє ситуацію у себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях”, – вказав він.

Доповнення

Дослідження свідчить, що понад 60% українських батьків не підтримують формат дистанційного навчання, при цьому майже такий же відсоток батьків заявляє, що у їхніх дітей в школах є обладнані укриття.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.