Якщо Україна визнає незалежність Косова, то втратить усе в один день - Вучич

КИЇВ. 9 серпня. УНН. Сербський президент Александар Вучич різко прокоментував перспективи визнання Україною Косова після того, як один із українських депутатів підписав звернення до урядів західних держав із закликом переглянути політику щодо Белграда й Приштини. Про це повідомляє телеканал RTRS, що цитує Вучича на пресконференції у вівторок, пише УНН.

Деталі 

Лист, який підписали голови десяти парламентських комітетів із закордонних справ і понад півсотні депутатів різних парламентів, закликає посилити тиск на Сербію та відійти від спроб балансу у ставленні до неї та Косова.

Ініціатором листа стала британська депутатка Алісія Кернс, долучився до нього й голови комітету Верховної ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Коментуючи листа, Вучич заявив, що він спрямований проти Сербії і нібито робить його “винним за допомогу людям у Республіці Сербській”, а ще – спрямований на “провокування конфлікту”.

“Україна – дружня нам країна. Гадаю, Зеленський розумніший за Мережка. Бо уявіть: якщо Україна визнає незалежність Косова, то втратить усе в один день”, – додав президент Сербії, не уточнивши, що має на увазі.

Він додав, що завжди буде обстоювати “лібертаріанський підхід” і право Сербії ухвалювати власні рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вучич обіцяє допомогу Республіці Сербія, бо “ми один народ”

Довідково 

Україна офіційно не визнає Косова – країни, яка проголосила незалежність у 2008 році й чиє право зробити цей крок підтвердив Міжнародний суд ООН. Відтоді близько ста країн світу визнали Косово, решта ж вважають його частиною Сербії, де країна офіційно вважається краєм Косово і Метохія.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.