Україна відреагувала на дії рф щодо турецького суховантажу у Чорному морі

КИЇВ. 14 серпня. УНН. Міністерство закордонних справ України випустило заяву щодо провокативних дій рф в Чорному морі 13 серпня стосовно турецького суховантажу “Сукру Окан”, який прямував в порт Ізмаїла, пише УНН.

Цитата

“Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує провокативні дії російської федерації, які мали місце 13 серпня в Чорному морі щодо турецького суховантажу “Сукру Окан”, який прямував в порт Ізмаїла. вмс рф грубо порушили Статут ООН, Конвенцію ООН з морського права та інші норми міжнародного права. Такі дії стали черговим прикладом цілеспрямованої політики росії щодо створення загроз свободі навігації та безпеці торговельного мореплавства в Чорному морі”, – ідеться у заяві МЗС України, поширеній 14 серпня.

Деталі

В українському зовнішньополітичному відомстві висловили підтримку та солідарність із Туреччиною як нашим стратегічним партнером та закликали міжнародну спільноту “вжити рішучих заходів задля унеможливлення дій рф, які перешкоджають мирному проходженню суден в Чорному морі”.

“росія має бути позбавлена можливості блокувати міжнародні маршрути в Чорному морі, зокрема до українських морських портів. У цьому зв’язку Україна закликає партнерів посилити зусилля задля збереження функціонування Чорноморської зернової ініціативи, яка відіграє ключову роль в забезпеченні глобальної продовольчої безпеки”, – сказано у заяві МЗС України.

При цьому на інцидент з судном “Сукру Окан” відреагував і віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков. “росія в черговий раз знехтувала міжнародними морськими конвенціями. (…) Цей акт є відвертим зневажанням прав чорноморських держав на вільне судноплавство та прав іноземних суден на мирний прохід територіальним морем прибережних країн. Наразі балкер рухається у напрямку Суліни (Румунія)”, – вказав Кубраков у Facebook 13 серпня.

“Ми закликаємо ІМО та партнерів жорстко відреагувати на дії росії та докласти всіх зусиль для припинення терору в Чорному морі та вжити заходів до російської федерації як країни-члена ІМО”, – наголосив віцепрем’єр. 

Також він оприлюднив рекомендацію “для уникнення провокацій” “капітанам суден, які прямують в напрямку до/з українських морських портів, здійснювати рух суден якомога ближче до узбережжя північно-західної частини Чорного моря, територіальними водами Турецької Республіки, Республіки Румунія та Республіки Болгарія”.

Нагадаємо

росіяни обстріляли цивільне судно, яке йшло до українського порту.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.