У США кажуть, рф може бути готова до переговорів щодо "зернової угоди", але доказів поки що немає

КИЇВ. 2 серпня. УНН. Сполученим Штатам повідомили, що росія готова повернутися до переговорів про угоду, яка б дозволила безпечно експортувати зерно з України чорним морем, але «ми поки що не бачили жодних доказів цього», заявила у вівторок представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

рф вийшла із угоди 17 липня. Постійний представник США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що якщо росія хоче вивести свої добрива на світові ринки і укладати сільськогосподарські угоди, їй доведеться повернутися до цієї угоди.

«Ми бачили ознаки того, що вони можуть бути зацікавлені у поверненні до обговорень. Тож ми зачекаємо, щоб побачити, чи це станеться насправді», – сказала вона на прес-конференції, не уточнивши подробиць.

Доповнення

москва заявила, що якщо її вимоги щодо покращення власного експорту зерна та добрив будуть виконані, вона розгляне питання про відродження “зернової угоди”, укладеної в липні 2022 року за посередництва ООН та Туреччини, щоб полегшити глобальну продовольчу кризу після вторгнення росії в Україну.

Експорт зерна та добрив із росії не підпадає під санкції Заходу, але москва заявила, що обмеження на платежі, логістику та страхування є перешкодою для постачання.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.