У польському МЗС заявили про певне погіршення відносин з Україною на тлі дипломатичного скандалу

Павел Яблонський

КИЇВ. 2 серпня. УНН. У Польщі заявили про погіршення відносин з Україною через нещодавній дипломатичний конфлікт. Про це в ефірі радіостанції RMF FM сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський, пише УНН.

Цитата

“Через висловлювання деяких представників України відносини останнім часом не найкращі. Ніхто цього не приховує. У мене таке враження, що це пов’язано з тим, що, на жаль, там з’явилися якісь емоції. Ми розуміємо, що держава зазнає нападу, але вона також не повинна нападати на своїх союзників”, – заявив Павел Яблонський.

Він додав, що країни ще “не дійшли згоди” з багатьох питань. Тема волинської трагедії залишається головною проблемою у польсько-українських відносинах, зазначив Яблонський.

“Для нас волинський злочин – це геноцид. Цей геноцид досі не врегульований. Ми просто хочемо говорити про це чесно і відкрито, щоб жертви були ексгумовані і їхню пам’ять вшанували”, – заявив заступник міністра.

Доповнення

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна надзвичайно цінує історичну підтримку Польщі і тому не дасть “жодним політичним миттєвостям” зіпсувати відносини між українським і польським народами.

Контекст

Керівник Офісу міжнародної політики Польщі Марцін Пшидач, коментуючи ЗМІ вимогу п’яти країн ЄС продовжити обмеження на імпорт українського зерна, заявив, що Києву “варто було б почати цінувати ту роль, яку Польща відігравала для України в останні місяці та роки”.

Згодом посла Польщі викликали в МЗС після заяв про невдячність України. Під час зустрічі було наголошено, що заяви про нібито невдячність українців за допомогу Польщі не відповідають дійсності та є неприйнятними. У відомстві переконані, що українсько-польська дружба є набагато глибшою за політичну доцільність.

У відповідь Міністерство закордонних справ Польщі викликали українського посла.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.