"росія провокує голод у світі, знищуючи українське зерно": Лубінець закликав світову спільноту відреагувати обстріли рф портів та зерносховищ

КИЇВ. 2 серпня. УНН. Після того, як росія 17 липня оголосила про вихід із Чорноморської зернової ініціативи, російські окупанти посилились обстріли окупаційними військами портів та зерносховищ. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець закликав світову спільноту відреагувати на дії країни-агресора, зокрема на останню атаку рф по інфраструктурі портів Дунайського кластеру, пише УНН.

Деталі

Як зазначив Лубінець, під час артобстрілів російських загарбників знищується український врожай на полях, а саме у Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській областях. Омбудсмен підкреслив, що гасити пожежі, що виникають унаслідок обстрілів, важко, а на тимчасово окупованих територіях росіяни “навмисно не дозволяють це робити”.

“За даними NASA Harvest, близько 22% усієї української сільгоспземлі, зараз окуповані росіянами. Тільки на Херсонщині уже вигоріло сотні гектарів пшениці, ячменю та інших зернових культур. А знищення хліба – один із найтяжчих злочинів у воєнний час. Також окупанти знищують сільськогосподарську техніку, склади та крадуть український урожай, загрожуючи глобальній продовольчій безпеці”, – зауважив він.

За словами Лубінця, вихід країни-агресора із зернової угоди позбавляє Україну, одного зі світових лідерів із виробництва аграрної продукції, можливостей експортувати продовольство морським шляхом, що призведе до різкого підвищення світових цін на продукцію. Від цього найбільше постраждають бідні країни, додав він.

Цитата

“Закликаю світову спільноту звернути увагу на черговий злочин росії і сприяти відновленню експорту зерна на світовий ринок. Найдієвішим інструментом у збереженні глобальної продовольчої безпеки буде перемога над окупантом і звільнення всіх територій України. Ми обов’язково це зробимо”, – заявив омбудсмен.

Нагадаємо

Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що російські війська уночі атакували інфраструктуру портів Дунайського кластеру, пошкоджено майже 40 тис. тонн зерна, яку очікували країни Африки, Китай, Ізраїль.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.