Президент Угорщини підписала агреман нового посла України в Будапешті - ЗМІ

Федір Шандор

КИЇВ. 8 серпня. УНН. Президентка Угорщини Каталін Новак підписала агреман нового посла України в Будапешті Федіра Шандора. Про це повідомляє угорське видання atv.hu з посиланням на дипломатичне джерело, пише УНН.

Цитата

Зазначається, що Федір Шандор, закарпатський воїн-добровольець і колишній викладач Ужгородського національного університету, у березні 2023 року підтвердив що може стати послом України в Будапешті, але для цього потрібна була згода глави держави – декларація про прийняття. Процедурного правила щодо того, скільки часу повинно займати підписання агреману немає, це залежить від країни перебування, пише видання.

Після того, як Новак підписала мандатний лист Шандора, її рішення передадуть до Міністерства закордонних справ для контрапідпису міністра, про що повідомлять Україну через дипломатичні канали. Повідомляється, що рішення президента буде оприлюднено, коли посол вже буде на території Угорщини і вручить свої вірчі грамоти президенту країни.

Доповнення

Агреман -це попередня згода уряду держави перебування на прийняття певної особи як глави дипломатичного представництва іншої держави. Для того, аби людина була призначена послом і могла остаточно ним називатися, має відбутися низка процедур.

До липня 2022 року послом України в Угорщині була Людмила Непоп. Після того, як президент Володимир Зеленський звільнив її, тимчасовим повіреним у справах України в Угорщині був призначений Балог Іштван.

Нагадаємо

Президент Володимир Зеленський на екстренній нараді з керівниками закордонних дипломатичних установ України оголосив п’ять орієнтирів на наступний політичний сезон.

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.