Міністр оборони Китаю не назвав США країною, з якою Китай розширюватиме військові зв'язки, але назвав росію "моделлю за співпраці"

КИЇВ. 16 серпня. УНН. Міністр оборони Китаю пообіцяв зміцнити військові зв’язки з низкою країн світу, виключивши з цього списку найбільшого економічного і геополітичного суперника своєї держави – Сполучені Штати. Про це повідомляє УНН з посиланням на Bloomberg.

Деталі

Під час свого виступу на конференції з питань безпеки в москві у вівторок, міністр оборони Китаю Лі Шанфу заявив, що Пекін також хоче посилити зв’язки з Європою, проте не згадав про США.

“Ми готові поглиблювати військову співпрацю з сусідами, в тому числі з членами Асоціації держав Південно-Східної Азії. Китай і надалі зміцнюватиме традиційну дружбу з країнами Африки, Латинської Америки, Карибського басейну і південної частини Тихого океану”, – заявив Лі Шанфу. 

Під час свого виступу Лі також зробив завуальований натяк на Вашингтон, заявивши, що “гегемоністська практика” втручання у внутрішні справи інших країн викликає все більший опір у світі.

Візит китайського міністра оборони до москви є сигналом того, що прихильність Сі до путіна не ослабла. Під час виступу Лі назвав військові відносини Китаю з росією “моделлю для співпраці”, заявивши, що їхні зв’язки характеризуються “неконфронтацією” і “не спрямовані проти будь-якої третьої сторони”.

росія і Китай провели сьомі двосторонні військові навчання на початку цього місяця, що стало найбільшою кількістю спільних навчань двох країн за останні два десятиліття, згідно з даними, зібраними Національним університетом оборони США і Bloomberg News.

Доповнення 

Президент Сі Цзіньпін призупинив військовий діалог на високому рівні з США після візиту тодішнього спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі до Тайваню минулого року. Відтоді Китай відмовляється дозволити Лі розмовляти зі своїм американським колегою, доки адміністрація Байдена не скасує санкції, накладені на нього у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден назвав Китай “бомбою уповільненої дії” через економічні проблеми

Поширити в соціальних мережах !
Shares

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.